"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

До 1 липня всі школи регіону повинні привести до ладу їдальні

1 червня 2021 - 15:55

За ініціативи першої леді Олени Зеленської в Україні розпочався процес реформування системи шкільного харчування. Його перебіг на місцях обговорили з територіями на Дні громад.

Минулого року для проведення оновлення обладнання харчоблоку та ремонту їдалень державою до Запорізької області спрямували понад 16 мільйонів гривень.

За словами заступниці директора Департаменту освіти і науки Олени Сороченко, за державні кошти 63 школи регіону закупили нову професійну кухонную техніку, а 9 закладів провели капітальні ремонти. За рахунок коштів місцевих бюджетів оснащено обладнанням 79 шкіл, проведено ремонт у 59.

В області у рамках реформування системи харчування продовжується впровадження нових меню. 100 шкіл регіону розробили комплексне меню, 16 закладів мають 2-3 меню на вибір, в одній школі - наявне мультипрофільне меню за принципом “шведського столу”.

Окремо організовано повністю безкоштовне харчування всіх дітей пільгових категорій. Також за рішенням місцевих рад безоплатно харчуються ще 15 тисяч дітей з різних верств населення.

Реформування системи шкільного харчування включає також впровадження вимог системи оцінки безпеки харчових продуктів ХАССП. На цей час ця система поступово впроваджується у 392 школах, у 88 - повністю впроваджена, 17 –  подали заявки на аудит до Держпродспоживслужби, 35 - уже сертифіковані.

За минулорічним аналізом Держпродспоживслужби в області 29 закладів освіти не відповідали новим вимогам організації харчування дітей (у них наявна застаріла техніка та відсутні ремонти). На сьогодні 4 школи повністю ліквідували зауваження, 13 - в процесі вирішення проблем, а 12 - не приступили до рішення задач взагалі. Однак, це питання має бути вирішене якомога скоріше.

  • Всі зауваження необхідно усунути до 1 липня. Питання поліпшення матеріально-технічної бази, капітальних ремонтів та оснащення сучасним обладнанням харчоблоків у компетенції громад, бо саме ваші діти ходять до цих шкіл і харчуються там. Тому прошу керівників територій взяти під особистий контроль швидке виконання вимог до організації шкільного харчування, - прокоментував ситуацію голова ОДА Олександр Старух. 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Вакцинація – це гарантія власної безпеки та значна підтримка медичної системи

Планується, що свята, які пройдуть на Хортиці у жовтні, стануть подією для всієї країни

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зареєстровано 2 331 540 підтверджених випадків COVID-19

У Запорізькій області розпочато роботу над національним проєктом з діджиталізації сфери охорони культурної спадщини

Громадські організації можуть брати участь у державних конкурсах на ВзаємоДії

До уваги журналістів!

Ефективна організація вакцинації освітян - завдання номер один для районних державних адміністрацій

Перші результати візиту Володимира Зеленського до США: Україна може отримати нові системи протиповітряної оборони

Запорізькі рятувальники приймають вітання з професійним святом

У громадах Запорізької області реалізовуватимуть грантову програму на підтримку створення нових підприємств

Педагоги мають завчасно подбати про власне щеплення, щоб вберегти себе та працювати у звичному режимі