"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізький автомобілебудівний завод нарощує виробничі потужності

4 серпня 2021 - 14:31

Сьогодні голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух разом з Народним депутатом України Артемом Кунаєвим та президентом Запорізької торгово-промислової палати Володимиром Шаміловим відвідали підприємство та ознайомились з його виробничим потенціалом. 

Підприємство має дві локації для виробництва своєї продукції - головний завод у Запоріжжі та моторний у Мелітополі. ЗАЗ дає роботу майже двом тисячам мешканців нашого регіону, заключає договори на виробництво автомобілів із закордонними партнерами та експортує вітчизняні авто до Європейського Союзу.

  • В сучасних реаліях доволі складно працювати, але ми оптимістично налаштовані. Постійно розробляємо нові види продукції, розширюємо клієнтську базу та шукаємо своє місце на світовому ринку, - зазначив голова правління ПрАТ "ЗАЗ" Микола Євдокименко.

Наразі потужності підприємства, за словами керівництва заводу, використовуються лише на 15 відсотках. Однак навіть за таких умов за вісім місяців цього року виготовлено понад дві тисячі легкових автівок, а в планах - наблизитися до десяти тисяч та щороку збільшувати виробництво вдвічі. Також підприємство реалізує й унікальні проєкти. Один з них - це виробництво мобільних офісів на базі грузових авто. Такі машини можна застосовувати у якості пересувного поштового відділення, центру адміністративних послуг чи пункту медичної допомоги.

Окремо на підприємстві запустили виробництво автобусів. Завод виготовляє автобуси приміського сполучення, міський та шкільний транспорт. З початку року вже виготовили 60 автобусів. Частина з них пройшла відповідну сертифікацію і пішла на експорт до Європейського Союзу. Вони просторі та зручні, мають кліматконтроль, обладнані для людей з інвалідністю та протиковідними заходами безпеки. В планах ще створити унікальний міський автобус на базі Мерседесу для внутрішнього ринку та розширювати експорт до країн Балканського півострова.

Очільник області, оглянувши підприємство, зазначив, що такі результати говорять про здатність працювати у будь-яких умовах, швидко адаптуватися до змін. Тому єдине побажання -  збільшувати обсяги виробництва в такому ж темпі і навіть  краще.

  • Сьогодні ми побачили, які потужності має завод, які використовує, і які ще можна запустити в роботу. В цілому можна констатувати, що наш автомобілебудівний завод стрімко нарощує виробництво. Крок за кроком підприємство опановує нові технології, виготовляє нові види авто, якість яких відповідає всім європейським стандартам. Тому наше подальше завдання - спільно розвивати підприємство. Адже це в інтересах нашого регіону. Розвиток автомобілебудівної галузі - це нові робочі місця, додана вартість, податки та інвестиції, - зазначив Олександр Старух, коментуючи свій візит на підприємство. 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

На проєкт реконструкції футбольного поля КЗ «Фізкультурно-оздоровчий клуб «Таврія» у м. Василівка виділено додаткові кошти

Розпочато новий цикл підготовки до наступних Олімпійських ігор у Парижі

Розглядається можливість проведення медичного огляду призовників за рахунок державного бюджету

На всеукраїнській online нараді підбили підсумки організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році

З нагоди 77-ї річниці визволення України від нацистських окупантів в Запоріжжі поклали квіти до пам’ятної стели

Громади Запорізької області формують бюджети на наступний рік

В облдержадміністрації провели чергове засідання комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Обласна влада на прямому зв’язку з жителями області

Опалювальний сезон у Запорізькій області варто розпочати якомога швидше

Представників автотранспортних та дорожніх підприємств привітали з прийдешнім святом

В Україні зафіксовано 2 851 804 підтверджені випадки COVID-19

Громади Запорізької області мають нарощувати темпи вакцинації