"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Захворюваність на COVID стрімко зростає, тому надважливо вчасно захистити себе та зробити щеплення

13 вересня 2021 - 15:57

Про епідемічний стан у Запорізькій області та темпи вакцинальної кампанії проти COVID-19 поговорили сьогодні на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Старуха. 

Заступник директора ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександр Мащак, звітуючи про стан захворюваності на COVID-19, охарактеризував ситуацію як неоднозначну. Регіон, як і вся Україна, перебуває у "зеленій" зоні, однак за показниками останніх чотирнадцяти днів обласний показник виріс у 1,5 рази та відповідає критеріям переходу в "помаранчеву" зону. Олександр Мащак наголосив, що найбільш ефективним засобом протидії COVID-19 та недопущення погіршення ситуації залишається вакцинація. 

За оперативними даними ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на сьогодні в області щеплено 204 642 людини. Однак, темпи варто збільшувати.

Директор Департаменту охорони здоров'я ОДА Олексій Кулинич, в свою чергу, поінформував комісію щодо показників завантаження ліжкового фонду та готовності закладів медицини до загострення ситуації з COVID. За його словами, наразі рівень завантаження лікарень рівний 21%. На сьогодні госпіталізовано 324 людини. З них 278 пацієнтів перебувають на кисневій терапії, а 50 знаходяться у відділеннях інтенсивного лікування. Олексій Кулинич зазначив, що у випадку заповнення 40% ліжкового фонду всі ковідні госпіталі мають резерв ліжок, а за потреби - для лікування хворих на COVID  залучать й інші медзаклади. 

Коментуючи готовність медичної системи до прийому ковідних пацієнтів, голова Запорізької ОДА Олександр Старух зауважив, що не на всіх територіях керівники медзакладів відповідально поставилися до цього питання. 

  • Досі не введено в експлуатацію кисневі мережі в Бердянську та Кам'янці-Дніпровській. Ми бачимо лише безвідповідальне ставлення керівництва до цих проблем. Але що ми будемо робити, коли хворих в цих громадах стане більше, ніж зможе прийняти лікарня? Вкотре наголошую, що необхідно найближчим часом завершити цю роботу, -  наголосив Олександр Старух, звертаючись до керівників територій. 

Очільник області також зазначив, що актуальним для всіх громад залишається питання вакцинації освітян. 

На сьогодні щеплення в області пройшли лише 23 022 працівника галузі. Найгірші показники серед працівників дитсадків. Трохи краща ситуація у школах та професійно-технічних закладах. Найкращі показники відповідального ставлення до вакцинації у Мелітопольському районі, а найгірші -  Василівському та Бердянському.

  • На сьогодні 90 відсотків  медпрацівників вакциновані.  Відповідально до власного здоров'я та безпеки інших поставилися і працівники нашого медичного університету. Вже минулого тижня щеплення там пройшли 81% працівників, - прокоментував ситуацію з вакцинацією Олександр Старух. 

Такого ж відповідального ставлення до вакцинації представники обласної влади очікують і від решти освітян. 

  • Є чітке рішення Уряду. Щоб школа чи дитсадок працювали, у них має бути вакциновано не менше 80% працівників. Якщо ці вимоги виконані, то заклад працюватиме у звичному режимі, а якщо ні, то переходить на дистанційний формат, -  додав керівник ОДА.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

На проєкт реконструкції футбольного поля КЗ «Фізкультурно-оздоровчий клуб «Таврія» у м. Василівка виділено додаткові кошти

Розпочато новий цикл підготовки до наступних Олімпійських ігор у Парижі

Розглядається можливість проведення медичного огляду призовників за рахунок державного бюджету

На всеукраїнській online нараді підбили підсумки організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році

З нагоди 77-ї річниці визволення України від нацистських окупантів в Запоріжжі поклали квіти до пам’ятної стели

Громади Запорізької області формують бюджети на наступний рік

В облдержадміністрації провели чергове засідання комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Обласна влада на прямому зв’язку з жителями області

Опалювальний сезон у Запорізькій області варто розпочати якомога швидше

Представників автотранспортних та дорожніх підприємств привітали з прийдешнім святом

В Україні зафіксовано 2 851 804 підтверджені випадки COVID-19

Громади Запорізької області мають нарощувати темпи вакцинації