Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Брифінг керівника ОДА: Школи, де вакциновано менше 80% працівників, зачиняються на карантин

21 вересня 2021 - 14:26

Про це повідомив голова Запорізької ОДА Олександр Старух під час брифінгу щодо результатів засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  • Вкотре нагадую, що вакцинація - єдиний спосіб полегшити перебіг хвороби. Майже всі госпіталізовані до лікарні пацієнти не мали щеплення. За інформацією Міністерства охорони здоров'я, протягом останніх трьох  місяців 98.1% госпіталізованих із COVID-19 в Україні — невакциновані. Відсутність щеплення значно підвищує ризик захворіти, ускладнює сам перебіг хвороби та збільшує кількість летальних випадків, - підкреслив очільник регіону.

Олександр Старух наголосив, що за рішенням Уряду заклади освіти, де щеплення мають менше 80% працівників, при посиленому карантині не працюватимуть взагалі. Тобто, вже з 23 вересня такі дитсадки, школи та  університети зачиняються. Жодної дистанційної роботи чи онлайн-уроків не буде. Освітній заклад продовжить свою роботу лише після того, як його працівники пройдуть щеплення. 

  • Це рішення Уряду та Державної комісії ТЕБ та НС. Воно обов'язкове до виконання по всій країні та не підлягає обговоренню, - підкреслив Олександр Старух.

Зазначимо, що вакцинація освітян у Запорізькому регіоні значно пришвидшується. Так, станом на 08:00 21 вересня щеплено 25 984 працівники сфери освіти. З них повнісю закнчили вакцинацію (мають два щеплення) – 17 626 осіб .

За словами Олександра Старуха, у Запорізькій області вакциновано 56% працівників дошкільної освіти, 58% - закладів середньої освіти, 59% - вищої, 52% - позашкільної освіти та професійної - 50%.

  • Однак показники вакцинації не мають вводити в оману. Із десяти університетів готові працювати лише 2. Один заклад фахової передвищої освіти із 27 та лише 9 - позашкільної, - розповів Олександр Старух.

Очільник регіону наголосив, що натомість майже всі заклади інтернатного типу готові працювати у звичному режимі, а рівень вакцинації працівників там понад 90%.

  • Ситуація відрізняється по кожному району. Це говорить про те, що одні території більш відповідально поставилися до питання вакцинації та завчасно розпочали імунізацію своїх освітян. Приміром, у Бердянському районі готові до роботи 8% освітніх закладів, у Василівському - 28%,  а у Мелітопольському - 56%.

За словами голови ОДА, у територій є ще півтори доби, щоб зробити щеплення заради того, аби діти навчалися у звичному режимі. Інформація щодо щеплень буде перевірятися по кожному навчальному закладу. На сьогодні близько 30% освітніх установ майже досягли рівня 80% вакцинації. Інформація буде перевірятися щоденно, також буде відпрацьовано механізм повернення шкіл до “здорового життя” за умови досягнення показників імунізації.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

У Запоріжжі встановили ще одну когенераційну установку за підтримки GIZ

Свобода руху тих, хто захищав свободу України: у Запоріжжі ветеранам безоплатно встановили спортивні протези

Запорізька область впроваджує нову філософію ветеранської політики

Вступна кампанія-2025: учасники бойових дій можуть скористатися пільгами при вступі до закладів освіти

Підтримка ветеранів важлива

«Турбота з народження – вдома»: у запорізьких центрах медико-санітарної допомоги діє спеціальна програма для родин з маленькими дітьми

Війна та ментальне здоров'я: на Запоріжжі створюють систему психологічної підтримки

Дружина військового створила власну справу і навчає людей рятувати життя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.05.2025

45-річний чоловік отримав поранення внаслідок ворожої атаки по Василівському району.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1162-го дня війни

Події квітня в об’єктиві фотожурналістів ОДА: завжди оперативно та неупереджено