Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Брифінг керівника ОДА: Школи, де вакциновано менше 80% працівників, зачиняються на карантин

21 вересня 2021 - 14:26

Про це повідомив голова Запорізької ОДА Олександр Старух під час брифінгу щодо результатів засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  • Вкотре нагадую, що вакцинація - єдиний спосіб полегшити перебіг хвороби. Майже всі госпіталізовані до лікарні пацієнти не мали щеплення. За інформацією Міністерства охорони здоров'я, протягом останніх трьох  місяців 98.1% госпіталізованих із COVID-19 в Україні — невакциновані. Відсутність щеплення значно підвищує ризик захворіти, ускладнює сам перебіг хвороби та збільшує кількість летальних випадків, - підкреслив очільник регіону.

Олександр Старух наголосив, що за рішенням Уряду заклади освіти, де щеплення мають менше 80% працівників, при посиленому карантині не працюватимуть взагалі. Тобто, вже з 23 вересня такі дитсадки, школи та  університети зачиняються. Жодної дистанційної роботи чи онлайн-уроків не буде. Освітній заклад продовжить свою роботу лише після того, як його працівники пройдуть щеплення. 

  • Це рішення Уряду та Державної комісії ТЕБ та НС. Воно обов'язкове до виконання по всій країні та не підлягає обговоренню, - підкреслив Олександр Старух.

Зазначимо, що вакцинація освітян у Запорізькому регіоні значно пришвидшується. Так, станом на 08:00 21 вересня щеплено 25 984 працівники сфери освіти. З них повнісю закнчили вакцинацію (мають два щеплення) – 17 626 осіб .

За словами Олександра Старуха, у Запорізькій області вакциновано 56% працівників дошкільної освіти, 58% - закладів середньої освіти, 59% - вищої, 52% - позашкільної освіти та професійної - 50%.

  • Однак показники вакцинації не мають вводити в оману. Із десяти університетів готові працювати лише 2. Один заклад фахової передвищої освіти із 27 та лише 9 - позашкільної, - розповів Олександр Старух.

Очільник регіону наголосив, що натомість майже всі заклади інтернатного типу готові працювати у звичному режимі, а рівень вакцинації працівників там понад 90%.

  • Ситуація відрізняється по кожному району. Це говорить про те, що одні території більш відповідально поставилися до питання вакцинації та завчасно розпочали імунізацію своїх освітян. Приміром, у Бердянському районі готові до роботи 8% освітніх закладів, у Василівському - 28%,  а у Мелітопольському - 56%.

За словами голови ОДА, у територій є ще півтори доби, щоб зробити щеплення заради того, аби діти навчалися у звичному режимі. Інформація щодо щеплень буде перевірятися по кожному навчальному закладу. На сьогодні близько 30% освітніх установ майже досягли рівня 80% вакцинації. Інформація буде перевірятися щоденно, також буде відпрацьовано механізм повернення шкіл до “здорового життя” за умови досягнення показників імунізації.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Застосунок «Резерв+» – найпопулярніший спосіб оновлення даних серед запоріжців

«Довгий шлях до незалежності»: у Запоріжжі відзначили День Української Державності

За матеріалами СБУ 15 років за ґратами проведе зрадник, який воював проти ЗСУ на Запорізькому напрямку

Міністерство молоді та спорту запрошує до сімейного табору «Народжені вільними»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 455 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського зранку 872-го дня війни.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 373 удари по 11 населених пунктах Запорізької області.

Стратегія розвитку безпечного середовища в Михайло-Лукашівській громаді: перші результати і плани

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 272 удари по 10 населених пунктах Запорізької області.