"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

День громад: у Запорізькій області до прийняття хворих на ковід готові 11 лікарень

22 вересня 2021 - 16:06

Про це стало відомо на “Дні громад”, що пройшов сьогодні в онлайн-форматі під керівництвом голови Запорізької ОДА Олександра Старуха.

Під час заходу було озвучено, що за інформацією Міністерства охорони здоров’я захворюваність на ковід протягом тижня зросла на 68%, а госпіталізація у 1,5  рази. Ці факти призвели до прийняття Державною комісією ТЕБ та НС рішення про введення «жовтої» зони епіднебезпеки та нових карантинних обмежень. Щоб не зупиняти економічний та освітній процеси за рішенням Державної комісії ТЕБ та НС працювати зможуть ті заклади, де вакциновано хоча б однією дозою 80% працівників.

  • Держава дала кожному змогу щепитися безкоштовно. Тільки вибір громадян, їх відповідальне ставлення до вакцинації, стануть гарантією того, що вони працюватимуть у звичному режимі, - зауважив Олександр Старух, коментуючи ситуацію.

Щодо спроможності госпітальної бази реагувати на збільшення хворих з ковід, то за оперативною інформацією Департаменту охорони здоров’я, на сьогодні в області підготовлено 11 медзакладів. Також тривають роботи з введення в експлуатацію нових кисневих мереж, зокрема, на підключення нової системи чекає лікарня у Бердянську. Заплановано збільшити кількість кисневих точок в лікарнях Оріхова та Дніпрорудного.

Як доповів присутнім керівник Департаменту охорони здоров’я Олексій Кулинич, у лікарнях перебуває 575 людей, з яких 491 особа мають підтверджений діагноз, а решта чекають результатів тесту. Загалом ліжковий фонд заповнений на 32%. Найбільше завантажені лікарні у Запоріжжі, Оріхові та Пологах.

  • Переважна більшість (понад 95%) госпіталізованих з ковід – не щеплені, а решта мають лише одну дозу вакцини. Також 99,9% летальних випадків припадає на людей похилого віку, які не зробили вчасно щеплення. Паралельно стрімко зростає кількість пацієнтів з ковід серед дітей та вагітних, - розповів про реальний стан справ Олексій Кулинич.

Очільник області, звертаючись до керівників громад, вкотре наголосив, що вакцинація залишається єдиним найбільш дієвим засобом протидії COVID-19. Також особливу увагу території мають приділити імунізації освітян.

  • Вакцинальну кампанію розпочали завчасно, створили всі умови та запрошували освітян робити щеплення, коли був час і гарні погодні умови, щоб імунітет міг сформуватися без жодних проблем. Обласна влада продовжить тримати на контролі перебіг вакцинальної кампанії серед освітян, - підсумував Олександр Старух.

Нагадаємо, що кожен може перевірити, як працюватиме його заклад освіти у «жовтій» зоні, а також побачити, який відсоток працівників щеплено.  Для цього потрібно лише перейти за посиланнями:

Школи 

Садочки

Заклади вищої та фахової передвищої освіти

Заклади загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами)

Інформація щодо роботи освітніх закладів постійно оновлюється. Будьте уважні!

Слідкуйте за інформацією на ресурсах обласної державної адміністрації та офіційних сторінках голови Запорізької ОДА Олександра Старуха у Фейсбук та Телеграм

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року

У Запоріжжі пройшов авторський концерт заслуженої діячки мистецтв України Наталії Боєвої

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​13 206 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 4 грудня 2021 року

Україна впевнено рухається до створення комфортних умов життя для людей з інвалідністю – Президент

Обласна влада тримає на контролі вирішення проблем, що турбують ветеранів та членів їх родин

Людей з протипоказаннями до вакцинації менше ніж 1% від дорослого населення України

Машинобудівне конструкторське бюро Прогрес відзначає 30-річчя Збройних Сил України

Будівництво мосту вже на фінішній прямій: змонтовано останній вант

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

Увага суспільства до проблем волонтерів та осіб з інвалідністю має бути постійною