Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Місто Запоріжжя на порозі “червоної” зони: ковідні лікарні стрімко заповнюються хворими та потребують збільшення чисельності медиків

28 вересня 2021 - 14:39

Про показники поширення ковід на території обласного центру стало відомо під час конференції лікарів, керівників медзакладів регіону та представників влади, що відбулася сьогодні в облдержадмінстрації.

За словами директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Вікторії Ушакової, в місті для лікування хворих на ковід розгорнуто майже 900 ліжок. Всі вони забезпечені киснем. Станом на сьогодні в місті більше половини ліжок (498) зайняті. Переважна частина всіх пацієнтів в лікарнях перебувають у тяжкому та вкрай важкому стані. Зокрема, з 55 реанімаційних ліжок зайнято понад 90%. Тому місцева влада приступає до розгляду питання збільшення ліжкового фонду. Очікується, що незабаром перелік лікарень для хворих на ковід поповнить пологовий будинок. Також міська влада готова розгорнути, за потреби, резервну 6-ту лікарню. 

За словами медиків запорізьких лікарень, якщо темпи захворюваності перевищать показники весни, то питання постає не скільки у розгортанні додаткових ліжок, а в забезпеченні їх персоналом. Так, в обласній інфекційній лікарні зайнято 122 із 170 ліжко-місць, а в 9-тій лікарні (що є найбільшим ковідним госпіталем міста) зайнято 206 із 260 ліжок. Також зросли показники госпіталізації дітей з ковід у складному стані та вагітних. Зокрема, на сьогодні у міській дитячій лікарні в реанімації з 6 ліжок зайнято 4, а на лікуванні у перинатальному центрі перебуває 7 жінок. 

  • У випадку перевантаження лікарень нам просто може не вистачити медиків. Ми можемо додавати нові місця, встановлювати кисневі точки та закуповувати більше засобів індивідуального захисту, але медична система має свою межу, яку перетинати не можна в жодному разі, - наголосив, звертаючись до присутніх, голова облдержадміністрації Олександр Старух.

Всі медики, присутні на конференції, звернулися до громадян з проханням відповідально ставитися до свого здоров'я, берегти себе та не додавати їм нової роботи. Представники медицини регіону також наголосили на необхідності робити щеплення, адже це гарантія безпеки власного життя, та не порушувати карантинних вимог - не нехтувати носінням масок та не проводити масові заходи, наражаючи велику кількість людей на небезпеку. 

Зазначимо також, що незабаром у Запоріжжі планується провести святкування Дня міста. Як розповів присутнім заступник міського голови Геннадій Наумов, буде скликано окрему робочу групу, яка опрацює питання проведення масового святкування з дотриманням усіх карантинних вимог. Про відміну масового свята у місті, де епідситуація погіршується надшвидкими темпами,  або переведення його в онлайн формат мови поки не йде.  


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.06.2026

Впродовж доби окупанти завдали 924 удари по 42 населених пунктах Запорізької області.

З турботою про пацієнтів: у Запоріжжі створюють сучасну офтальмологічну клініку з протирадіаційним укриттям

Підтримка людей, бізнесів та громад: стартував прийом заявок на другий рік програми BLOOM

Ворог завдав підступного удару по центру Запоріжжя у розпал робочого дня

Підприємці Запоріжжя та області!

Проєкт «Від діалогу до громадської участі у відновленні Запорізьких громад» від Громадська організація «Мелітопольська волонтерська група «Патріот»

Нова кар’єра у зрілому віці: як працює національна програма «Досвід має значення»

В Запоріжжі відбувся круглий стіл «Партнерство і соціальні інновації як основа стійкості громадянського суспільства»

Блакитний стяг із золотою тамгою: Запоріжжя долучилося до Дня кримськотатарського прапора

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 26.06.2026

Впродовж доби окупанти завдали 887 ударів по 44 населених пунктах Запорізької області