"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізькі «чорнобильці» до кінця року повинні отримати нові посвідчення

30 вересня 2021 - 12:46

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Руслана Шиханова відбулось онлайн-засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян.

У заході також взяли участь в. о. директора Департаменту соціального захисту населення Катерина Кривошей та члени регіональної комісії.

Руслан Шиханов поінформував присутніх, що основним завданням комісії є розгляд документів та прийняття рішень з метою вирішення питань визначення статусу окремим категоріям громадян відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян».

Постановою передбачено проведення до 1 січня 2022 року заміни посвідчень у зв’язку із затвердженням нових зразків посвідчень:

  • особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);
  • учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт.

За результатами засідання комісією прийнято рішення провести заміну посвідчень 1 учасника ліквідації ядерних аварій, віднесеного до категорії 3, та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1.

Також прийнято рішення надати 1 посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи та 4 посвідчення дружинам померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

По всім розглянутим заявам прийняті позитивні рішення.

Загалом на сьогодні за рішеннями регіональної комісії 923 особи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, потерпілих, віднесених до категорії 1, та учасників ліквідації ядерних аварій отримали посвідчення за новими зразками.

За останніми даними 37 осіб – чорнобильців ще не звернулися за посвідченням нового зразка. У випадку не заміни посвідчення до 01 січня 2022 року такі особи будуть позбавлені пенсійних доплат, пільг та компенсацій.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Збройні Сили України відзначають 30-річчя

В Запорізькій області використано більше мільйона доз вакцини

В області триває інформаційна кампанія “16 днів проти насильства”

Олена Зеленська закликала всіх, хто має бажання і можливості робити мистецтво безбар’єрним, переймати досвід музею Пінзеля

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

4 478 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 6 грудня 2021 року

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року

У Запоріжжі пройшов авторський концерт заслуженої діячки мистецтв України Наталії Боєвої

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​13 206 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 4 грудня 2021 року

Україна впевнено рухається до створення комфортних умов життя для людей з інвалідністю – Президент