Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Франція хоче допомогти Запорізькій області у побудові системи іригації

6 жовтня 2021 - 16:45

Сьогодні голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух провів робочу нараду з представниками французької  компанії BETEN  Ingenierie. Участь в обговоренні майбутньої співпраці взяли заступник голови ЗОДА Руслан Шиханов, начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ЗОДА Артур Бойко, президент компанії BETEN  Ingenierie Жан Рош та експерт з екології і органічного виробництва Філіпп Оспіталь.

Французька компанія  BETEN  Ingenierie спеціалізується на будівництві та інженерії з акцентом на екологічні проєкти (поновлювані джерела енергії, енергоефективність, утилізація відходів, очищення води та комплексні проєкти міського розвитку).

Запорізька область має намір співпрацювати з цією компанією в сфері створення комплексних проєктів регіонального розвитку за різними напрямами. Зокрема, компанія BETEN готова допомогти у створенні  систем водопостачання, водовідведення та іригації  на території нашого регіону.

Голова ЗОДА Олександр Старух наголосив, що для Запорізької області стратегічним завданням є розробка комплексного плану відновлення системи зрошення на сході регіону, зокрема, створення  проєктів реконструкції існуючих та будівництва нових систем водовідведення та оновлення зрошувальних мереж.

  • Запорізька область знаходиться у зоні ризикованого сільського господарства. У нас посушливий регіон. Тим не менш, цього року зібрали рекордний врожай зернових та бобових культур. Якби була налагоджена система іригації – ці показники можна було б ще покращити. Аби у перспективі Запорізька область, як потужний сільськогосподарський регіон,  посіла своє місце в європейському економічному просторі, - зазначив Олександр Старух. - На сьогодні надзвичайно гостро стоїть питання водопостачання у цій частині Запорізької області, яка зазнає сильного впливу кліматичних змін.  Цей проєкт є вкрай важливим  для забезпечення економічного розвитку узбережжя Азовського моря та прилеглих територій. 

 Як зазначив керівник компанії  BETEN Жан Рош, вони готові  до виконання техніко-економічного дослідження  щодо створення мережі  водопостачання у східній частині Запорізької області. Вже провели консультацію з профільною французькою компанією, яка півстоліття будує системі іригації по всьому світу. Дійшли згоди, що діючу у Франції модель іригації можна застосувати на території Запорізької області таі зробити наш регіон пілотним для втілення такого проєкту по всій Україні.

На сьогодні компанією BETEN узгоджено можливість участі Запорізької області у програмі грантового фінансування FAZEP Міністерства фінансів Франції. Зараз чекають на згоду французького уряду, щоб профінансувати дослідницькі роботи на території нашого регіону.

  • Запорізька область має позитивну історію співпраці з Європейськими банками, тож є високі шанси на реалізацію такого проєкту, - зазначив Олександр Старух. 

Крім того, обласна влада розглядає можливість залучити до співфінансування  будівництва водогонів фермерів, які у перспективі отримають зиск від створення іригаційної системи. 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю 

Читайте також

Потрібно переходити від закликів до нових жорстких санкцій проти Росії. Звернення Президента 15.08 (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 15.08.2022

У Мелітопольському районі триває робота щодо організації освітнього процесу

Як воює із ордою відділення “казахського шамана”

У разі загострення ситуації навколо ЗАЕС будуть вживатися невідкладні заходи

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 14.08.2022

Ситуація на ЗАЕС розглядається на всіх рівнях влади

Степногірська територіальна громада отримала будівельні матеріали для ремонту інфраструктури

Обстріляні домівки та квартири – наслідки збройного «визволення» окупантів: на Запоріжжі поліція задокументувала 15 злочинів рф

Ворожі обстріли руйнують цивільну інфраструктуру області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 15.08.2022, 173 доба

Що сильнішою буде Україна, то слабшою буде Росія. Звернення Володимира Зеленського 14.08.2022 (Відео)