Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Міністр охорони здоров’я України перевірив заклади надання допомоги хворим на COVID19

19 жовтня 2021 - 18:03

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко сьогодні відвідав Запорізьку область з робочою поїздкою. Очільник медичної галузі країни зранку провів нараду з керівництвом Запорізької області та представниками районних державних адміністрацій у форматі відео-конференції. Говорили про необхідність покращення темпів вакцинації.  Віктор Ляшко дав поради стосовно оптимізації роботи пунктів щеплень, аби зменшити черги та збільшити пропускну спроможність.

  • Наша система охорони здоров'я спроможна робити близько 1,5 млн щеплень на тиждень без наднавантажень. В середньому це 250 щеплень на добу в одному пункті вакцинації. На жаль, в деяких пунктах логістично не правильно вибудуваний процес, десь недокомунікували – в результаті ми балансували в районі  720-760 щеплень на тиждень.  За вчорашній день в Україні зробили рекордну кількість щеплень за добу – 193 тисячі, але це не межа – можемо нарощувати темпи, - розповів Віктор Ляшко.

Разом із головою Запорізької облдержадміністрації Олександром Старухом Віктор Ляшко  відвідав найбільші центри масової вакцинації в місті та дав свої рекомендації. Також  у Запоріжжі Міністр охорони здоров’я  провів  ще кілька робочих зустрічей. Зокрема, побував в обласній інфекційній лікарні, аби подивитися, чи зможе цей заклад, в разі необхідності, розгорнути додаткові місця.

Як розповіла виконуюча обов’язки головного лікаря інфекційної лікарні Ірина Кулєш, зараз місця для хворих на COVID19 заповнені на 93% - всі пацієнти знаходяться на кисневій терапії, реанімаційні ліжка зайняті на 100%. Проблем із киснем чи медикаментами немає. Головне, чого не вистачає – це медичного персоналу, на сьогодні всі працівники вже  завантажені понаднормово. Тож можливості відкрити додаткові місця для прийому хворих на COVID19 тут не бачать.Також Віктор Ляшко ознайомився з роботою найбільшої в області кисневої станції, поспілкувався з медперсоналом інфекційної лікарні.

Міністр охорони здоров’я відвідав і  Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Цікавився, чи вистачає в регіоні бригад швидкої, яка кількість звернень від громадян та чи не бракує матерільно-технічної бази. 

Директор центру Костянтин Малашенко повідомив, що за добу швидка отримує понад 2 тисяч викликів - у половині з них фахівці надають консультативну допомогу, ще понад  тисяча звернень завершуються госпіталізацією. За його словами, поки що критичної ситуації немає - бригади швидкої справляються з навантаженням. Більше того, створено спеціальну електронну базу даних, яка допомагає оперативно розподіляти хворих на COVID 19 по лікарням - диспетчери в режимі онлайн бачать, в якому закладі є вільне місце, і спрямовують туди екіпаж із хворим. Таким чином, затримок із госпіталізацією хворих на коронавірус немає. 

За результатами робочої поїздки до Запорізької області Віктор Ляшко вніс пропозиції, які мають допомогти регіону зменшити навантаження на медичну систему та покращити темпи вакцинації, щоб якомога швидше зняти карантинні обмеження.  

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Коли мрії гартуються тривогами: в Запоріжжі відзначили найкращих випускників

Нова транспортна стратегія: у Запоріжжі подвоїться кількість муніципальних автобусів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.06.2025

Упродовж доби окупанти завдали 430 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області

«Дуже чекаємо на наших Героїв», – заслужений тренер України з плавання проводитиме заняття для ветеранів

Діалог заради розвитку: голова Запорізької ОДА зустрівся з членами обласної Молодіжної ради

Автопідйомники, бункеровоз та фургони: комунальники та прифронтова громада отримали нову та надійну спецтехніку

Приватизація у Запоріжжі: об’єкт незавершеного будівництва у центрі міста виставили на аукціон

Ветерани та ветеранки можуть стати вчителями предмета «Захист України»: нові рекомендації від Мінветеранів та МОН

З двох прифронтових громад Запорізької області проводиться евакуація дітей разом з батьками

Освітній форум в Запоріжжі: виклики, досягнення, плани

Загалом упродовж доби окупанти завдали 469 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області