"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізька область дає старт українській санавіації

22 жовтня 2021 - 14:47

Сьогодні на території Запорізької обласної клінічної лікарні презентували роботу бригади санавіації. На гелікоптерний майданчик медичного закладу приземлився гвинтокрил компанії «Мотор-Січ», який прийняв «пацієнта» у бригади реанімобіля, і вилетів з ним до пункту призначення.

Створення вертолітного майданчика відбулося в рамках масштабної реконструкції Запорізької обласної клінічної лікарні завдяки програмі президента України «Велике будівництво». Мета перетворень - створення на базі обласної лікарні міжрегіонального медичного хабу, який дозволить сконцентрувати інтелектуальні, технічні, матеріальні потужності багатьох медичних закладів,  аби підвищити рівень надання медичної допомоги населенню.

  • Сьогодні в Запоріжжі , вперше в новітній історії нашої  держави, дано старт українській санавіації, на базі гелікоптерів, створених на нашому флагмані з авіабудівництва «Мотор Січі». Співпраця між підприємством,  державною владою і  обласною лікарнею дозволила вирішити важливу проблему - створено унікальне обладнання, яке дозволяє безпечно і швидко рятувати людину. По програмі президента «Велике будівництво» на  оновлення обласних лікарень було виділено чверть мільярда гривень обласного і державного бюджетів. Кошти спрямовані на те, щоб  покращити умови лікування людей, обладнати лікарні  технікою. Але було ще одне питання – оперативна  доставка хворого – людини, яка потрапила в аварію, або потрібна терміново операція пацієнту, який знаходиться у Бердянську, Мелітополі чи в будь якому куточку області. І хоч дороги у нас вже хороші, летіти все одно швидше, ніж їхати, - відзначив голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух.

Запорізька область стала першою в Україні, де запрацювала санавіація. Наш регіон стане пілотним проєктом, який згодом масштабують на всю країну. Від цього регіон теж матиме економічний зиск – національну мережу санавіації створюватимуть на базі гвинтокрилів запорізького виробника – «Мотор-Січі».

  • Цей гелікоптер на 85% складається з українських деталей та вузлів. Ми давно оснащуємо  нашу армію бойовими літаками, а тепер Президент поставив завдання створити гелікоптер для медицини. Це унікальна задача, яка вимагає об’єднання багатьох факторів -  зручності для лікарів, комфорту для пацієнта, адже здебільшого гелікоптерами транспортують тяжких хворих, яких не можна турбувати, і по третє, такий гелікоптер має далеко летіти. Ми впоралися з усіма завданнями. Цей гелікоптер здатний летіти 1000 км з однією заправкою, а всередині має медичне оснащення за всіма вимогами Євросоюзу. «Мотор-Січ» вже має замовлення на 25 таких гелікоптерів для створення системи санавіації в  Україні, - розповів президент АТ «Мотор-Січ» В’ячеслав Богуслаєв.  

Наступний крок для розвитку санавіації у Запорізькій області - створення регіональної програми та забезпечення фінансової складової для її роботи. Також область готує пропозиції для реалізації відповідної державної програми - за досвідом Запоріжжя розвиватиметься санавіація в інших областях України.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року

У Запоріжжі пройшов авторський концерт заслуженої діячки мистецтв України Наталії Боєвої

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​13 206 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 4 грудня 2021 року

Україна впевнено рухається до створення комфортних умов життя для людей з інвалідністю – Президент

Обласна влада тримає на контролі вирішення проблем, що турбують ветеранів та членів їх родин

Людей з протипоказаннями до вакцинації менше ніж 1% від дорослого населення України

Машинобудівне конструкторське бюро Прогрес відзначає 30-річчя Збройних Сил України

Будівництво мосту вже на фінішній прямій: змонтовано останній вант

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

Увага суспільства до проблем волонтерів та осіб з інвалідністю має бути постійною