Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запоріжжя провело в останню путь легендарного ветерана Івана Залужного

3 листопада 2021 - 14:45

Сьогодні у Запоріжжі на Алеї Захисників відбулося прощання із ветераном Другої світової війни, капітаном 1-го рангу Військово-морських сил СРСР, учасником битви під Сталінградом Іваном Анікеєвичем Залужним. Легендарний ветеран пішов  у вічність на  104-му році життя.

Участь у громадській панахиді взяли представники обласної та міської влади. Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух висловив співчуття рідним та близьким Івана Анікеєвича та згадав неоціненний внесок, який зробили члени цієї родини для свободи та незалежності України. 2014 року єдиний онук Івана Залужного – Іван Гутник-Залужний, загинув у зоні АТО, захищаючи територіальну цілісність України.

 -          Від нашого імені, і за дорученням голови держави, хочу висловити Вам щирі співчуття. Таких людей пам'ятають довго…. ми будемо його пам'ятати завжди. Ми згадуємо Івана Анікеєвича  як активну, відкриту, людину з позицією. Таку, яка викликає повагу! Я  переконаний, все за що він вболівав, все за що він віддавав себе, за що віддав життя і Ваш син, його єдиний онук – а саме за  державу і за людей, це правильно і це зразково. Вічна йому слава!

Поховали Івана Залужного на Осипенківському цвинтарі Запоріжжя. На могилу ветерана поклали квіти, траурні вінки, у тому числі, і вінок від Президента України.

 

Довідково: Легендарний запорізький ветеран пережив   Голодомор 1932-1933 років. Після закінчення шести класів здобув професію токаря і влаштувався на роботу на завод ім. Енгельса (нинішній кабельний) у Запоріжжі, де в секретному цеху виробляв деталі снарядів. У 1938 році був призваний у 14-й гірсько-стрілецький кавказький полк. Проходив службу на Далекому Сході. З початком війни у складі 355-го окремого батальйону морської піхоти брав участь у боях за Сталінград. Пройшов не тільки всю війну, а ще й японську кампанію. Дослужився до капітана I рангу. Після війни продовжив службу в армії.

Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, орденом «За мужність» ІІІ ступеня, медалями «Захиснику Вітчизни» та ювілейною медаллю «60 років визволення України від фашистських загарбників», двома орденами Червоного прапора, орденом Червоної зірки, двома орденами Вітчизняної війни II ступеня, медаллю «За бойові заслуги», Почесним знаком комітету ветеранів за активне патріотичне виховання молоді та іншими нагородами.

 

Департамент культури та інформаційної політики


 

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 20.05.2022

Окремі назви географічних об'єктів будуть переіменовані

Виплата соціальних коштів та доставлення готівки залишається нагальним питанням для громад Бердянського району

Удосконалено механізм подання суб’єктами господарювання декларації про провадження господарської діяльності

У Запорізькій області поступово вирішують проблеми з соціальними виплатами

Пошкоджені об’єкти складно відновити через активні бойові дії

Обласна влада та військові обговорюють повернення територій області

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в Запорізькій області за 19.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 19.05.2022

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 20.05.2022 р.

Усі разом маємо забезпечити, щоб Росія не мала жодного успіху в агресії проти України – звернення Президента Володимира Зеленського

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 19.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 85 доба (Відео)