"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Представники моніторингової місії ОБСЄ оцінили рівень безпеки у Запорізькій області

24 листопада 2021 - 14:15

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух провів  зустріч з делегацією Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ) -  керівником групи спостерігачів Ксав’є Бле  та спостерігачем Іштваном Нітраєм. 

Європейські спостерігачі аналізують ситуацію у Запорізькій області з огляду на близьке географічне розташування до зони військового конфлікту на Сході України. Також вивчають результати децентралізації, рівень  безпеки та  ставлення до нацменшин.

Всі ці питання сторони обговорили під час сьогоднішньої зустрічі. 

 

  • Для нас важливо побачити ситуацію на місцях. Я 20 років працюю у зонах військових конфліктів і добре знаю, що вони мають вплив і на сусідні території, зокрема, на економічні питання,  - зазначив Ксав’є Бле.

 

Голова ЗОДА Олександр Старух підтвердив, що такий вплив на різні галузі життєдіяльності регіону дійсно має місце. Якщо говорити про економічну галузь - через військовий конфлікт обірвалися важливі зв'язки між підприємствами Запорізької, Донецької та Луганської  областей. Щодо соціальних аспектів - Запорізька область прийняла велику кількість вимушених переселенців - на сьогодні в регіоні таких людей понад 50 тисяч, влада надає їм всебічну соціальну підтримку. Збройний конфлікт на Донбасі має і моральний вплив на запоріжців  - згідно останніх опитувань, жителі області називають війну однією з головних загроз своєму життю. Також очільник області розповів, що бачить вплив військових дій на транспортну, енергетичну, рекреаційну, інвестиційну і багато інших галузей життєдіяльності регіону. 

 

  • Функція ОБСЄ дуже важлива, особливо в тих умовах, в яких знаходиться наша країна. Ми завжди раді співпрацювати з европейською стороною у різних галузях,  і маємо успішний досвід спільної роботи. Наприклад, завдяки Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України суттєво оновлюється соціальна інфраструктура регіону, - відзначив Олександр Старух.

 

Також спостерігачів цікавило питання про реабілітацію ветеранів АТО/ООС. Таких в області сьогодні 15 тисяч, ще понад 300 осіб мають пільговий статус через загибель у військовому конфлікті члена родини.  Обласна влада за рахунок державних коштів та місцевих програм здійснює матеріальну допомогу ветеранам і сім’ям загиблих, опікується питаннями моральної та фізичної реабілітації.  

Зокрема, на реалізацію указу Президента щодо реабілітації ветеранів АТО в Запоріжжі створюють відповідний центр на базі колишнього санаторію “Великий луг”, зазначив Олександр Старух. Також найближчим часом на базі обласної клінічної лікарні з’явиться спеціальне терапевтичне відділення для ветеранів.

 

Сторони обговорили й інші актуальні питання з життя регіону. На завершення зустрічі керівник моніторингової групи спостерігачів Ксав’є Бле сказав, що вони постійно тримають на контролі ситуацію у Запорізькій області та хочуть відзначити достатній рівень безпеки у нашому регіоні. 

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року

У Запоріжжі пройшов авторський концерт заслуженої діячки мистецтв України Наталії Боєвої

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​13 206 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 4 грудня 2021 року

Україна впевнено рухається до створення комфортних умов життя для людей з інвалідністю – Президент

Обласна влада тримає на контролі вирішення проблем, що турбують ветеранів та членів їх родин

Людей з протипоказаннями до вакцинації менше ніж 1% від дорослого населення України

Машинобудівне конструкторське бюро Прогрес відзначає 30-річчя Збройних Сил України

Будівництво мосту вже на фінішній прямій: змонтовано останній вант

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

Увага суспільства до проблем волонтерів та осіб з інвалідністю має бути постійною