"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Розвиток медичної структури в Запорізькій області має стати пріоритетом на найближчі роки

25 листопада 2021 - 13:40

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух провів традиційну нараду з головами громад і населених пунктів Запорізької області.

Спершу обговорили рівень захворюваністю на COVID-19, темпи вакцинації  та стан забезпечення медичних закладів, які приймають хворих на ковід. Ситуація в області все ще залишається складною - щодня фіксують близько 1000 нових випадків хвороби. Тому варто приділити особливу увагу вакцинації, яка вже довела свою ефективність у боротьбі з коронавірусом.  

Як наголосив голова ЗОДА, все ще незадовільним залишається робота центрів вакцинації у вихідні, особливо це стосується невеликих населених пунктів. За результатами аналізу, який провела Запорізька обласна державна адміністрація, у минулі вихідні зі 130 пунктів щеплення області працювало 51 у суботу та 36 у неділю.

  • Необхідно терміново покращити цю ситуацію, віднайти у місцевих бюджетах додаткові кошти, аби доплачувати медикам за роботу у вихідні, і організувати безперебійну роботу пунктів вакцинації. На сьогодні вакцинація - це питання не лише здоров’я населення, а й економічної спроможності ваших територій - послаблення карантинних обмежень дасть можливість бізнесу краще працювати, платити більші податки у місцеві бюджети, що дозволить громадам зміцнювати свої фінансові спроможності, - наголосив Олександр Старух.

Також обговорили стан забезпечення медичних закладів системами безперебійного живлення на випадок аварійного відключення електрики. Аудит, проведений за ініціативи ЗОДА, показав, що у більшості лікарень, окрім 4-ї міської та 1-ї дитячої міста Запоріжжя,  такі системи є, але потужність менша, ніж необхідно для забезпечення роботи  критичного медичного обладнання. Керівникам територій поставили задачу відпрацювати це питання - знайти відповідні системи безперебійного живлення у місцевих суб'єктів господарювання, обговорити можливість використання їх в разі необхідності та відпрацювати механізм використання резервного живлення.

Зараз питання безперебійного  забезпечення електрикою особливо актуальне в контексті масового використання кисневого обладнання та запланованого будівництва державним коштом 16 кисневих станцій. Навантаження на енергетичну систему медзакладів збільшується в кілька разів, тому це питання має бути на особливому контролі.

Олександр Старух акцентував увагу, що розвиток медичної структури має стати пріоритетом на найближчі роки. Це стосується оновлення матеріально-технічної бази, нових контрактів з НСЗУ, забезпечення лікарів та пацієнтів сучасними умовами роботи.

  • За новою концепцією роботи медичної системи в Україні пацієнт обирає не лише лікаря, але й медичний заклад, і гроші ходять за пацієнтом. Якщо ви не зможете в своїх громадах реалізувати надання медпослуг на належному рівні, люди оберуть медичні заклади інших територій. Але фінансування НСЗУ на умовах контрактування не означає, що місцева громада може зняти з себе зобов’язання щодо фінансування медзакладів - у ваших інтересах допомагати розвиватися медицині на вашій території на користь громади, - відзначив голова ЗОДА.

Також громадам поставили задачу моделювання роботи медичних закладів на наступний рік. З урахуванням того, що уряд дав завдання  з 1 січня 2022 року збільшити заробітні плати медикам на рівні від 20 000 грн для лікаря та від 13 500 грн для медичної сестри, необхідно  розрахувати  фінансове забезпечення заробітних плат і функціонування медзакладів  на наступний рік. Відповідний звіт громади мають надати до 5 грудня. 


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року

У Запоріжжі пройшов авторський концерт заслуженої діячки мистецтв України Наталії Боєвої

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​13 206 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 4 грудня 2021 року

Україна впевнено рухається до створення комфортних умов життя для людей з інвалідністю – Президент

Обласна влада тримає на контролі вирішення проблем, що турбують ветеранів та членів їх родин

Людей з протипоказаннями до вакцинації менше ніж 1% від дорослого населення України

Машинобудівне конструкторське бюро Прогрес відзначає 30-річчя Збройних Сил України

Будівництво мосту вже на фінішній прямій: змонтовано останній вант

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

Увага суспільства до проблем волонтерів та осіб з інвалідністю має бути постійною