Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізька область бере участь в міжнародній акції «16 днів проти насильства»

26 листопада 2021 - 15:40

Щорічно 25 листопада стартує міжнародна акція «16 днів проти насильства», в якій бере участь Україна. Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

В Запоріжжі у бібліотеці-філії №2  за участі начальника служби у справах дітей ЗОДА Антоніни Матвєєвої та співробітників ГУНП в Запорізькій області  відбулася презентація фотовиставки «Річ у тім», присвяченої темі боротьби з насильством у будь-яких його проявах в рамках Всеукраїнської  акції «16 днів проти насильства».

На виставці представлено 16 предметів, які пов’язані з кейсами домашнього насильства, а також відеоролики.

Відвідувачам виставки розповіли, як борються із домашнім насильством у Запоріжжі, про реагування на факти домашнього насильства, припинення протиправних дій, документування правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством, надання комплексної допомоги постраждалим.

Мета акції «16 днів проти насильства» – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

 

Департамент культури та інформаційної політики


Читайте також