"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Презентовано проєкт реконструкції проїжджої частини Дніпровської ГЕС

26 листопада 2021 - 16:35

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух сьогодні відвідав Дніпровську ГЕС, аби ознайомитися з проєктом майбутньої реконструкції проїжджої частини греблі. 

Представили концепцію майбутніх змін на унікальній гідроенергетичній споруді директор філії «Дніпровська ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго» Віктор Кучер та  головний архітектор проєкту Юрій Лукашев.   

За проєктом, над яким працювали інженери «Укргідроенерго», харківський інститут “Гідропроект”, київський “Мостопроект” та Інститут сталевих конструкцій ім. Шимановського, на греблі буде організовано двоповерховий рух зі смугами завширшки 8 м. На нижньому ярусі  з’явиться також пішохідна та оглядова зони, на верхньому, окрім проїжджої частини для автівок,  буде смуга для руху велосипедистів. 

Під час проєктування головною вимогою було, аби реконструкція не завадила основним функціям споруди - адже, перш за все, це гідроелектростанція, а функція мосту для неї другорядна. А ще прагнули, аби зберігся унікальний архітектурний та історичний вигляд греблі.

Проєкт організації двоповерхового руху виявився найбільш вдалим, за висновком провідних інженерних інститутів країни - завдяки вертикальному навантаженню  вплив на саму споруду ДніпроГЕСу буде меншим. 

До травня наступного року проєкт реконструкції греблі проходитиме необхідні погодження - далі компанія може почати тендерні закупівлі, пошуки підрядника та роботи з демонтажу.  

До цього часу область і місто мають об’єднати зусилля, аби підготувати свою частину робіт, необхідних для старту реконструкції   гідроспоруди.

  • Реконструкція ДніпроГЕСу триватиме не менше двох років. І треба підготуватися до цих двох років суттєво. Перш за все, вирішити питання із Арковим мостом, який прийме велике навантаження транспорту через ремонт греблі. Зараз опрацьовуємо варіанти, щоб ми цей міст разом з державою швидко привели до належного стану  - там потрібні невеликі ремонтні роботи. Також працюємо над тим, аби зробити за Хортицьким районом розв'язки  для транзитного транспорту, який рухається з напрямку Бориспіль-Маріуполь безпосередньо до нових мостових переходів через Дніпро. Окремо варто попрацювати міській владі Запоріжжя та  привести до ладу в'їзди і виїзди  на греблю. “Укренерго”  проводить реконструкцію ДніпроГЕСу за свої кошти, але області, місту і державі варто приєднуватися. Мости, які не будувалися 16 років, ми завершуємо за два роки. Думаю, покажемо всій країні, що і ДніпроГЕС  можна за 2 роки відремонтувати  - наголосив голова ЗОДА Олександр Старух.

Вже до літа 2022 року має бути забезпечена резервна система транспортного руху на час реконструкції греблі. Орієнтовна дата старту робіт - кінець 2022 - початок 2023 року. 


Департамент культури та інформаційної політики


Читайте також

Стиль “Великого будівництва” і команди Президента: робити все вчасно, якісно, і для людей

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Запорізькій області

15 444 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 23 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2298 дітей та 264 медпрацівники.

Вітання голови облдержадміністрації Олександра Старуха з Днем Соборності України

За участі Президента України Володимира Зеленського у Запоріжжі відкрили вантовий міст через Дніпро

Запоріжжя зустрічало Президента України 9-кілометровим ланцюгом Єдності

У Запоріжжі Глава держави приєднався до флешмобу «Живий ланцюг» з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

22 473 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 22 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2838 дітей та 535 медпрацівників.

На урочистому закритті регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» вітали переможців

“Ми - це Україна”: у Запорізькій облдержадміністрації відбувся телеміст між Запоріжжям та Львовом

В обласному центрі з нагоди Дня Соборності поклали квіти до погруддя Кобзарю