"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Запоріжжі з’явиться нова інфраструктура для 10 спортивних шкіл

26 листопада 2021 - 17:31

Цього року Президент України Володимир Зеленський ініціював національну програму “Здорова Україна”. Одним з її напрямків є реконструкція 100 ДЮСШ по всій країні. Десята частина цих спортивних шкіл буде відремонтована у Запоріжжі - до програми потрапили 4 обласні та 6 міських шкіл. 

Сьогодні в обласній державній адміністрації презентували проєкти майбутніх спортивних перетворень. Участь у заході взяли представники обласної та міської влади, провідні тренери, спортсмени, спортивні функціонери регіону. 

Привітав присутніх чемпіон Олімпійських ігор, депутат Верховної Ради України Жан Беленюк, який долучився до конференції онлайн. 

 •  Ми, спортсмени, дуже вдячні за те, що влада почала приділяти нам увагу.  Запорізький регіон вплинув на моє становлення як спортсмена - виступаючи за Запоріжжя, я став срібним призером Олімпіади в Ріо. Я знаю, що це місто з великим спортивним потенціалом. Потенціал в нашій країні є, просто йому треба допомогти. Я переконаний, що ваші спортсмени відчуватимуть підтримку і будуть здобувати нові перемоги, - відзначив Жан Беленюк. 

Перелік цих шкіл вже затверджено на державному рівні і наступного року стартує реконструкція за президентською програмою. Реконструкція на об'єктах проводитиметься в різний спосіб: на деяких відремонтують існуючі будівлі, обладнають необхідні зручності, як то роздягальні, душові або санвузли.

Деяким школам, які не мають власних будівель і тренуються зараз в орендованих, збудують нові. Як розповіла заступниця голови ЗОДА Злата Некрасова, яка опікується питаннями спорту, більшість провідних спортивних шкіл області не мають власної бази, і тренуються в орендованих приміщеннях, тож було вирішено збудувати нові об’єкти.

Зокрема, спільний спорткомплекс зведуть для ДЮСШ №3 та ДЮСШ імені Лагутіна з гандболу, а також ДЮСШ №12 з баскетболу. Ще одне приміщення зведуть для КЗ «ОСДЮСШОР з боротьби вільної і дзюдо» та ДЮСШ №5 з художньої гімнастики. Капітальне будівництво чекає на ДЮСШ «Україна» з академічного веслування, новий легкоатлетичний стадіон для ОСДЮСШОР “Металург” з’явиться у парку “Дубовий гай”. 

 • Маємо створити належні умови для всіх спортсменів - і для тих, які показують результат, та тих, які лише починають свій спортивний шлях. Переконаний, що ці 10 об’єктів дадуть поштовх для розвитку спорту регіону в цілому. Обласна влада, яка є власником чотирьох обласних шкіл, і міська, яка є засновником шести міських шкіл, на умовах  співфінансування  з державою будуть будувати ці школи. Наші бюджети дають 3% коштів, державний бюджет - 97%. Зараз розробляєм проєктну документацію , - розповів голова ЗОДА Олександр Старух.

Підтримку цій програмі висловили присутні почесні гості - народний депутат України Геннадій Касай, чемпіонка Паралімпійських ігор Марія Помазан, срібний призер Олімпіади Парвіз Насібов, заслужені тренери України Євген Чертков та Андрій Бондарчук і не тільки. Вони відзначили, що така масштабна розбудова спортивної інфраструктури неодмінно дасть свої результати у нових медальних здобутках наших спортсменів. 

До програми оновлення потрапили наступні спортивні заклади:

 • КЗ «Запорізький обласний спортивний ліцей» ЗОР
 • КЗ «ОСДЮСШОР з боротьби вільної і дзюдо» ЗОР,
 • ДЮСШ №5 з художньої гімнастики Запорізької міської ради
 • КЗ «ОСДЮСШОР з футболу «Металург» ЗОР
 • КЗ «ОСДЮСШОР з легкої атлетики «Металург» ЗОР
 • ДЮСШ №1 зі спортивної гімнастики Запорізької міської ради
 • ДЮСШ №3 з гандболу Запорізької міської ради,
 • ДЮСШ імені Олімпійського чемпіона Юрія Лагутіна,
 • ДЮСШ №12 з баскетболу Запорізької міської ради
 • ДЮСШ «Україна» Запорізької міської ради Запорізької області


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Стиль “Великого будівництва” і команди Президента: робити все вчасно, якісно, і для людей

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Запорізькій області

15 444 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 23 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2298 дітей та 264 медпрацівники.

Вітання голови облдержадміністрації Олександра Старуха з Днем Соборності України

За участі Президента України Володимира Зеленського у Запоріжжі відкрили вантовий міст через Дніпро

Запоріжжя зустрічало Президента України 9-кілометровим ланцюгом Єдності

У Запоріжжі Глава держави приєднався до флешмобу «Живий ланцюг» з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

22 473 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 22 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2838 дітей та 535 медпрацівників.

На урочистому закритті регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» вітали переможців

“Ми - це Україна”: у Запорізькій облдержадміністрації відбувся телеміст між Запоріжжям та Львовом

В обласному центрі з нагоди Дня Соборності поклали квіти до погруддя Кобзарю