Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі з’явиться нова інфраструктура для 10 спортивних шкіл

26 листопада 2021 - 17:31

Цього року Президент України Володимир Зеленський ініціював національну програму “Здорова Україна”. Одним з її напрямків є реконструкція 100 ДЮСШ по всій країні. Десята частина цих спортивних шкіл буде відремонтована у Запоріжжі - до програми потрапили 4 обласні та 6 міських шкіл. 

Сьогодні в обласній державній адміністрації презентували проєкти майбутніх спортивних перетворень. Участь у заході взяли представники обласної та міської влади, провідні тренери, спортсмени, спортивні функціонери регіону. 

Привітав присутніх чемпіон Олімпійських ігор, депутат Верховної Ради України Жан Беленюк, який долучився до конференції онлайн. 

 •  Ми, спортсмени, дуже вдячні за те, що влада почала приділяти нам увагу.  Запорізький регіон вплинув на моє становлення як спортсмена - виступаючи за Запоріжжя, я став срібним призером Олімпіади в Ріо. Я знаю, що це місто з великим спортивним потенціалом. Потенціал в нашій країні є, просто йому треба допомогти. Я переконаний, що ваші спортсмени відчуватимуть підтримку і будуть здобувати нові перемоги, - відзначив Жан Беленюк. 

Перелік цих шкіл вже затверджено на державному рівні і наступного року стартує реконструкція за президентською програмою. Реконструкція на об'єктах проводитиметься в різний спосіб: на деяких відремонтують існуючі будівлі, обладнають необхідні зручності, як то роздягальні, душові або санвузли.

Деяким школам, які не мають власних будівель і тренуються зараз в орендованих, збудують нові. Як розповіла заступниця голови ЗОДА Злата Некрасова, яка опікується питаннями спорту, більшість провідних спортивних шкіл області не мають власної бази, і тренуються в орендованих приміщеннях, тож було вирішено збудувати нові об’єкти.

Зокрема, спільний спорткомплекс зведуть для ДЮСШ №3 та ДЮСШ імені Лагутіна з гандболу, а також ДЮСШ №12 з баскетболу. Ще одне приміщення зведуть для КЗ «ОСДЮСШОР з боротьби вільної і дзюдо» та ДЮСШ №5 з художньої гімнастики. Капітальне будівництво чекає на ДЮСШ «Україна» з академічного веслування, новий легкоатлетичний стадіон для ОСДЮСШОР “Металург” з’явиться у парку “Дубовий гай”. 

 • Маємо створити належні умови для всіх спортсменів - і для тих, які показують результат, та тих, які лише починають свій спортивний шлях. Переконаний, що ці 10 об’єктів дадуть поштовх для розвитку спорту регіону в цілому. Обласна влада, яка є власником чотирьох обласних шкіл, і міська, яка є засновником шести міських шкіл, на умовах  співфінансування  з державою будуть будувати ці школи. Наші бюджети дають 3% коштів, державний бюджет - 97%. Зараз розробляєм проєктну документацію , - розповів голова ЗОДА Олександр Старух.

Підтримку цій програмі висловили присутні почесні гості - народний депутат України Геннадій Касай, чемпіонка Паралімпійських ігор Марія Помазан, срібний призер Олімпіади Парвіз Насібов, заслужені тренери України Євген Чертков та Андрій Бондарчук і не тільки. Вони відзначили, що така масштабна розбудова спортивної інфраструктури неодмінно дасть свої результати у нових медальних здобутках наших спортсменів. 

До програми оновлення потрапили наступні спортивні заклади:

 • КЗ «Запорізький обласний спортивний ліцей» ЗОР
 • КЗ «ОСДЮСШОР з боротьби вільної і дзюдо» ЗОР,
 • ДЮСШ №5 з художньої гімнастики Запорізької міської ради
 • КЗ «ОСДЮСШОР з футболу «Металург» ЗОР
 • КЗ «ОСДЮСШОР з легкої атлетики «Металург» ЗОР
 • ДЮСШ №1 зі спортивної гімнастики Запорізької міської ради
 • ДЮСШ №3 з гандболу Запорізької міської ради,
 • ДЮСШ імені Олімпійського чемпіона Юрія Лагутіна,
 • ДЮСШ №12 з баскетболу Запорізької міської ради
 • ДЮСШ «Україна» Запорізької міської ради Запорізької області


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Потрібно переходити від закликів до нових жорстких санкцій проти Росії. Звернення Президента 15.08 (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 15.08.2022

У Мелітопольському районі триває робота щодо організації освітнього процесу

Як воює із ордою відділення “казахського шамана”

У разі загострення ситуації навколо ЗАЕС будуть вживатися невідкладні заходи

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 14.08.2022

Ситуація на ЗАЕС розглядається на всіх рівнях влади

Степногірська територіальна громада отримала будівельні матеріали для ремонту інфраструктури

Обстріляні домівки та квартири – наслідки збройного «визволення» окупантів: на Запоріжжі поліція задокументувала 15 злочинів рф

Ворожі обстріли руйнують цивільну інфраструктуру області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 15.08.2022, 173 доба

Що сильнішою буде Україна, то слабшою буде Росія. Звернення Володимира Зеленського 14.08.2022 (Відео)