"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

В обласній інфекційній лікарні оновлено реанімаційне відділення

2 грудня 2021 - 13:20

Сьогодні було презентовано  оновлене реанімаційне  відділення Запорізької обласної інфекційної клінічної лікарні. Це відділення, яке постраждало від трагічної пожежі 3 лютого поточного року, було відновлено за ініціативи соціально відповідального бізнесу – комбінату «Запоріжсталь» Групи Метінвест.

Першими оглянули оновлене відділення голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, голова Запорізької обласної ради Олена Жук, заступниця голови Запорізької обласної державної адміністрації Злата Некрасова, т.в.о головного лікаря Запорізької обласної клінічної лікарні Ірина Кулєш, презентував перетворення  генеральний директор комбінату «Запоріжсталь» Олександр Мироненко.

На початку заходу присутні вшанували хвилиною мовчання чотирьох людей ( трьох пацієнтів та одну лікарку) які загинули у пожежі в ніч з 3 на 4 лютого 2021 року.

  • Я згадую 4 лютого, ту страшну подію яка тут була... І фактично одразу ми обговорили з Олександром  Мироненком,  що як тільки завершаться слідчі дії, необхідно оновлювати відділення. Спасибі, що об'єднали всі зусилля, показали ефективну роботу, виконали всі приписи, які були до цього в лікарні - і зауваження  ДСНС, і технічні негаразди, які  існували були враховані, і все було зроблено на найвищому рівні. Хочу подякувати: сказали - зробили! - зазначив голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух. - Переконаний, що в цьому місяці ми завершимо всі питання по введенню відділення в експлуатацію, і персоналу буде працювати ще комфортніше, а якість надання послуг нашим пацієнтам буде на вищому рівні. Хочу також подякувати кожному  працівнику лікарні, кожному лікарю - ви витримуєте таке навантаження вже понад півтора роки, більше 100% завантаженість ліжок - це показник вашого професіоналізму.

 В ході реконструкції у відділенні виконані роботи з повної заміни електромереж, віконних та дверних блоків, проведено ремонт санітарно-побутових кімнат, виконано оздоблювальні роботи. Одна з палат спеціально адаптована для лікування та догляду за маломобільними пацієнтами: розширено дверні отвори, встановлено спеціальні поручні та тримачі, облаштований спеціалізований санітарний вузол. Комбінат обладнав пандус для транспортування маломобільних пацієнтів відповідно до будівельних норм та вимог про інклюзивність. У кожній палаті змонтовано нові кисневі траси, які підключені до загальної кисневої мережі лікарні. Нагадаємо, на території обласної інфекційної лікарні діє власна киснева станція, яку також збудував і забезпечує киснем комбінат «Запоріжсталь».

Під час реконструкції особливу увагу приділили обладнанню відділення системами безпеки: змонтовано системи протипожежної сигналізації та раннього оповіщення про витік кисню, у кожній палаті встановлено датчик контролю витоку кисню. У відділенні змонтовано систему припливно-витяжної вентиляції. Обладнання спроєктоване згідно з приписами служби ДСНС України в Запорізькій області.

Після реконструкції відділення зможе прийняти для одночасного лікування 23 пацієнти. Вартість відновлювальних робіт склала близько 6 млн гривень.

Під час презентації оновленого реанімаційного відділення  комбінат передав лікарні 20 пульсоксиметрів та два монітори пацієнта. 

 Нагадаємо, 3 лютого 2021 року у відділенні Запорізької обласної інфекційної клінічної лікарні сталася трагічна пожежа. Розуміючи життєво важливу необхідність функціонування лікарні для мешканців області, «Запоріжсталь» Групи Метінвест вирішив надати фінансову допомогу у проведенні ремонту та усуненні наслідків пожежі на першому поверсі будівлі.

 


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Потрібна солідарна відповідальність за власну безпеку та безпеку дітей

Поліомієліт: в чому різниця між вакцинами ІПВ та ОПВ

Проводиться конкурс на участь в Українсько-Польських обмінах молоддю

В облдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань надання адресної грошової допомоги громадянам

В області стартує історична акція #Крути:перші_кіборги

На позачерговому засіданні міської комісії ТЕБ та НС обговорили ймовірні причини нічної трагедії та шляхи її ліквідації

У Запоріжжі відновлюють міський палац дитячої та юнацької творчості

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

34 408 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 28 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 5 341 дітей та 808 медпрацівників.

Рятувальники ліквідовують наслідки нічної трагедії у Запоріжжі

Обласна влада на прямому зв'язку з мешканцями регіону

За ініціативи першої леді Олени Зеленської Мінцифра презентує освітній серіал «Держава без бар’єрів»