Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Рутинна вакцинація: регулярна ревакцинація для дорослих

6 грудня 2021 - 16:34

У народі дуже часто можна почути твердження, що щеплення потрібно робити лише у дитячому віці. Насправді ж, імунітет проти деяких захворювань тимчасовий, і потребує повторного регулярного вакцинування. Також дорослим треба щепитися проти окремих хвороб, якщо вони не отримали захист від них у дитинстві. Сьогодні ми розповімо про ревакцинацію для дорослого населення згідно з Календарем профілактичних щеплень. 

 

Щеплення від дифтерії та правця. 

Вакцинація проти дифтерії та правця є обов’язковою і безкоштовною . Згідно з Календарем щеплень, дорослим роблять планову вакцинацію проти дифтерії та правця кожні 10 років, стільки приблизно зберігається імунітет від цих хвороб. Перша планова ревакцинація громадян, які раніше були щеплені в 16 років, проводиться  вакциною АДП-М у віці 26 років і так через кожне десятиліття. 

У випадку, коли людина в дитинстві не отримала захист від цих захворювань, потрібно щепитися трьома дозами вакцини АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

Нагадуємо, що вакцину від дифтерії та правця закуповує держава, тому українцям вона надається безкоштовно. В усіх областях України є якісні препарати для профілактики із зменшеним вмістом антигена, яку застосовують для дорослих.

 

Якщо пропустив щеплення у дитинстві.

У разі відсутності вакцинації в дорослому віці людина може щепитися від кору, краснухи, паротиту та гепатиту В.

Дві дози вакцини КПК захищають від кору, краснухи і паротиту на усе життя. Ревакцинація не потрібна, якщо вам зробили таке щеплення в дитинстві (в 1 і 6 років). Якщо ви не знаєте точно, чи були вакциновані, можна перевірити наявність імунітету від кору, краснухи і паротиту за допомогою лабораторних аналізів на виявлення IgG до вірусу. 

Невакцинованим дорослим слід отримати хоча б одну дозу вакцини КПК, а для найкращого захисту – другу дозу через місяць.

Вакцини КПК є безкоштовними для дітей і дорослих із груп ризику: медиків, освітян, студентів, військових, учасників Операції об’єднаних сил. Усі інші громадяни можуть придбати вакцину за власний кошт в аптеці і щепитися в медичному закладі. 

Не варто забувати, що вакцина проти кору, краснухи і паротиту  є живою, тому під час вагітності робити її заборонено. Проте, щеплення КПК, проведене під час вагітності випадково, наприклад, коли жінка не знала, що вагітна, не є показанням до аборту. 

Вакцина проти гепатиту B захищає людину від цирозу і раку печінки. Згідно з Календарем обов’язкових щеплень для дітей щеплення проводиться безкоштовно, а дорослі можуть придбати вакцину за власний кошт.

Щепитися рекомендують усім дорослим, які пропустили вакцинацію у дитинстві. Щоб з’ясувати, отримали ви вакцину чи ні, потрібно звернутися до свого лікаря, який проведе  обстеження та за потреби призначить лабораторні дослідження.

Схему вакцинації і дозування препарату, в залежності від віку та медичної історії пацієнта,  підбирає лікар . Фахівець має  пояснити, де можна   придбати вакцину та як зберігати її до моменту проведення щеплення.

 

За матеріалами МОЗ

 

Читайте також

Потрібно переходити від закликів до нових жорстких санкцій проти Росії. Звернення Президента 15.08 (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 15.08.2022

У Мелітопольському районі триває робота щодо організації освітнього процесу

Як воює із ордою відділення “казахського шамана”

У разі загострення ситуації навколо ЗАЕС будуть вживатися невідкладні заходи

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 14.08.2022

Ситуація на ЗАЕС розглядається на всіх рівнях влади

Степногірська територіальна громада отримала будівельні матеріали для ремонту інфраструктури

Обстріляні домівки та квартири – наслідки збройного «визволення» окупантів: на Запоріжжі поліція задокументувала 15 злочинів рф

Ворожі обстріли руйнують цивільну інфраструктуру області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 15.08.2022, 173 доба

Що сильнішою буде Україна, то слабшою буде Росія. Звернення Володимира Зеленського 14.08.2022 (Відео)