"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Рутинна вакцинація: регулярна ревакцинація для дорослих

6 грудня 2021 - 16:34

У народі дуже часто можна почути твердження, що щеплення потрібно робити лише у дитячому віці. Насправді ж, імунітет проти деяких захворювань тимчасовий, і потребує повторного регулярного вакцинування. Також дорослим треба щепитися проти окремих хвороб, якщо вони не отримали захист від них у дитинстві. Сьогодні ми розповімо про ревакцинацію для дорослого населення згідно з Календарем профілактичних щеплень. 

 

Щеплення від дифтерії та правця. 

Вакцинація проти дифтерії та правця є обов’язковою і безкоштовною . Згідно з Календарем щеплень, дорослим роблять планову вакцинацію проти дифтерії та правця кожні 10 років, стільки приблизно зберігається імунітет від цих хвороб. Перша планова ревакцинація громадян, які раніше були щеплені в 16 років, проводиться  вакциною АДП-М у віці 26 років і так через кожне десятиліття. 

У випадку, коли людина в дитинстві не отримала захист від цих захворювань, потрібно щепитися трьома дозами вакцини АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

Нагадуємо, що вакцину від дифтерії та правця закуповує держава, тому українцям вона надається безкоштовно. В усіх областях України є якісні препарати для профілактики із зменшеним вмістом антигена, яку застосовують для дорослих.

 

Якщо пропустив щеплення у дитинстві.

У разі відсутності вакцинації в дорослому віці людина може щепитися від кору, краснухи, паротиту та гепатиту В.

Дві дози вакцини КПК захищають від кору, краснухи і паротиту на усе життя. Ревакцинація не потрібна, якщо вам зробили таке щеплення в дитинстві (в 1 і 6 років). Якщо ви не знаєте точно, чи були вакциновані, можна перевірити наявність імунітету від кору, краснухи і паротиту за допомогою лабораторних аналізів на виявлення IgG до вірусу. 

Невакцинованим дорослим слід отримати хоча б одну дозу вакцини КПК, а для найкращого захисту – другу дозу через місяць.

Вакцини КПК є безкоштовними для дітей і дорослих із груп ризику: медиків, освітян, студентів, військових, учасників Операції об’єднаних сил. Усі інші громадяни можуть придбати вакцину за власний кошт в аптеці і щепитися в медичному закладі. 

Не варто забувати, що вакцина проти кору, краснухи і паротиту  є живою, тому під час вагітності робити її заборонено. Проте, щеплення КПК, проведене під час вагітності випадково, наприклад, коли жінка не знала, що вагітна, не є показанням до аборту. 

Вакцина проти гепатиту B захищає людину від цирозу і раку печінки. Згідно з Календарем обов’язкових щеплень для дітей щеплення проводиться безкоштовно, а дорослі можуть придбати вакцину за власний кошт.

Щепитися рекомендують усім дорослим, які пропустили вакцинацію у дитинстві. Щоб з’ясувати, отримали ви вакцину чи ні, потрібно звернутися до свого лікаря, який проведе  обстеження та за потреби призначить лабораторні дослідження.

Схему вакцинації і дозування препарату, в залежності від віку та медичної історії пацієнта,  підбирає лікар . Фахівець має  пояснити, де можна   придбати вакцину та як зберігати її до моменту проведення щеплення.

 

За матеріалами МОЗ

 

Читайте також

Стиль “Великого будівництва” і команди Президента: робити все вчасно, якісно, і для людей

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Запорізькій області

15 444 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 23 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2298 дітей та 264 медпрацівники.

Вітання голови облдержадміністрації Олександра Старуха з Днем Соборності України

За участі Президента України Володимира Зеленського у Запоріжжі відкрили вантовий міст через Дніпро

Запоріжжя зустрічало Президента України 9-кілометровим ланцюгом Єдності

У Запоріжжі Глава держави приєднався до флешмобу «Живий ланцюг» з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

22 473 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 22 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2838 дітей та 535 медпрацівників.

На урочистому закритті регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» вітали переможців

“Ми - це Україна”: у Запорізькій облдержадміністрації відбувся телеміст між Запоріжжям та Львовом

В обласному центрі з нагоди Дня Соборності поклали квіти до погруддя Кобзарю