Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В Токмацькій та Оріхівській територіальних громадах планується реалізувати міжнародний проєкт допомоги дітям-сиротам та сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах

24 грудня 2021 - 14:45

Сьогодні за участі керівниці апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїди Бойко відбувся круглий стіл «Презентація проєкту «Право на сім’ю – деінституціалізація для реформування систем захисту дітей в Албанії, Вірменії, Білорусії, Північній Македонії та Україні» Міжнародної благодійної організації Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка».  Участь в роботі круглого столу взяли начальниця Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніна Матвєєва, директор обласного центру соціальних служб Оксана Понікарова, керівники відповідних структурних підрозділів, представники територіальних громад

Директор  Міжнародної  благодійної організації Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Сергій Лукашов презентував проєкт «Право на сім’ю – деінституціалізація для реформування систем захисту дітей в Албанії, Вірменії, Білорусії, Північній Македонії та Україні». Він повідомив, що «СОС Дитячі Містечка» – недержавна благодійна організація, яка 18 років в Україні допомагає дітям-сиротам та сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах. За цей час більше 85 000 дітей та дорослих в Київській та Луганській областях отримали підтримку.

Фонд є частиною міжнародної федерації «СОС Кіндердорф», яка представлена у 137 країнах світу та має 71-річний досвід роботи з дітьми, позбавленими батьківського піклування та родинами у кризі.

З метою покращення забезпечення прав дитини та  з особливим фокусом на підтримці реформи системи альтернативного догляду дітей та процесах деінституціалізації Міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна в партнерстві з шістьома територіальними громадами Київської, Запорізької та Луганської областей планує протягом 2021-2025 років реалізацію проєкту «Право на сім’ю – деінституціалізація для реформування систем захисту дітей в Албанії, Вірменії, Білорусії, Північній Македонії та Україні», який буде реалізовано за підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Сергій Лукашов поділився досвідом роботи МБО БФ «СОС Дитячі Містечка» в Україні та в світі. Сьогодні 3% дітей в Україні живуть у складних умовах, 1,5% - ростуть в інтернатах. Це найвищі цифри в Європі. Головна мета, яку втілює фонд – надати кожній дитині можливість рости в родині – з рідними батьками, в патронатній чи прийомній родині, створення альтернативних форм виховання та посилення профілактичної роботи з біологічними сім’ями. 

В Запорізькій області  фонд планує реалізувати проєкти співпраці у Токмацькій та Оріхівській територіальних громадах:

пілотування соціальних послуг в громадах;

посилення спроможності спеціалістів комунальних та державних установ  надавати соціальні та превентивні послуги;

підвищення обізнаності суспільства щодо існуючих потреб у спеціальній підтримці у розвитку превентивних послуг і послуг альтернативного сімейного догляду тощо.

Керівниця апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко зазначила, що обласна влада всіляко підтримує роботу з реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки:

-         Кожна дитина має право жити в родині, в атмосфері любові, бути щасливою, доглянутою, успішною. Відповідно до стратегії, до 2026 року в Україні не має бути жодного масштабного інтернатного закладу, а сім’ям у складних життєвих обставинах має надаватися належна допомога для виконання батьківських обов’язків.

 

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Українські банки видали перші кредити на розвиток альтернативних джерел енергії за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»

Закупівлю шкільних автобусів на понад 86 мільйонів гривень оголосив Департамент освіти і науки Запорізької ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 23.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 463 удари по 11 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 880-го дня війни

У Держприкордонслужбі чекають на вмотивованих військовослужбовців

Уряд та обласна влада спільно працюють над вирішенням нагальних проблем регіону

У Запоріжжі проведуть форум з працевлаштування «Кар’єрний старт. Нові можливості для молоді»

Електронне бронювання працівників через Дію: як це працює

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 450 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 21.07.2024