Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Культурна дипломатія: з ініціативи Олени Зеленської вже запущено 35 аудіогідів українською у 25 країнах світу

31 грудня 2021 - 12:09

У межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської запущено вже 35 аудіогідів українською мовою у культурних осередках світу. Проект стартував у 2020 році.

Так, аудіоекскурсії українською проводяться в Колізеї (Італія), Версалі (Франція), галереї Альбертіна (Австрія). Лише за останній місяць україномовні аудіогіди запрацювали, зокрема, у Музеї природознавства в Берліні, середньовічному монастирському комплексі Вардзіа в Грузії, Меморіальному центрі Кігалі в Руанді тощо.

«Для мене проект почався зі звичайної автобусної екскурсії, де була рідкісна на той момент можливість послухати супровід українською мовою. Так виникла думка: чому екскурсій українською за кордоном так мало? Культурні пам’ятки світу, музеї та визначні місця мають заговорити нашою мовою нарівні з іншими. А кнопка із синьо-жовтим прапором повинна стати звичайною опцією, коли ви обираєте переклад», – розповіла Олена Зеленська, підбиваючи підсумки року.

Нині аудіогіди українською доступні в музеях і пам’ятках 25 країн: Італії, Франції, Австрії, Данії, Литви, Латвії, Вірменії, Німеччини, Великої Британії, Швеції, Туреччини, Болгарії, Чорногорії, Греції, Азербайджану, Казахстану, Узбекистану, Киргизької Республіки, Грузії, США, Кенії, Республіки Північна Македонія, Іспанії, Чехії, Руанди.

Олена Зеленська висловила подяку МЗС та українським посольствам у цих країнах за співпрацю в реалізації проекту.

Перша леді також повідомила, що проект триває, і наступного року з’явиться щонайменше 20 україномовних екскурсій у різних країнах світу.

Вона також закликала вітчизняних туристів запитувати аудіогіди рідною мовою у провідних музеях: «Світ має відчути, що українцям потрібна українська. Так кожен із нас стає амбасадором нашої культури у світі».

Також дружина Президента анонсувала ще один проект культурної дипломатії – поширення української літератури. Якісні переклади творів за підтримки Українського інституту книги, МЗС та українських посольств мають з’явитися на полицях музеїв і крамниць, у навчальних закладах різних країн.

 

За матеріалами Офісу Президента

Читайте також

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 21.05.2022 року (22:00) - #ЗСУ, 87 доба

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 21.05.2022

Біля Запорізької областной військової адміністрації замайорів прапор Європейського Союзу (ВІДЕО)

Обласна влада продовжує плідно співпрацювати з міжнародними організаціями

Комунальні служби відновлюють надання послуг після обстрілів

Запорізька область продовжує будувати лінію захисту та укріплювати міжнародні зв’язки

Обласна влада продовжує піклуватися про евакуйованих людей (ВІДЕО)

Пропонуємо державам-партнерам визнати, що Росія повинна понести матеріальну відповідальність за скоєні нею злочини – звернення Президента України

Звернення голови Запорізької обласної військової адміністрації Олександра Старуха до Дня Європи (ВІДЕО)

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 20.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 86 доба (ВІДЕО)

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в Запорізькій області за 20.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 20.05.2022