Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізькій області готуються до нового сплеску захворюваності

12 січня 2022 - 13:45

У Запорізькій ОДА відбувся перший у цьому році  брифінг очільника області Олександра Старуха. Обговорили декілька питань, зокрема, ситуацію із захворюваністю на COVID-19 в області.

Наразі вона залишається стабільною - регіон перебуває у “жовтій зоні”. На сьогодні в лікарнях регіону завантажено 12% ліжок, на стаціонарі лікується 367 осіб.

  • Ми маємо підготуватися до нового сплеску захворюваності, який лікарі прогнозують наприкінці зими-початку весни. Як показали попередні хвилі захворюваності, велику роль у лікуванні відіграє киснева терапія. Тому важливо, щоб лікарні, які приймають хворих на коронавірус, були забезпечені потоковим киснем. Наша мета - аби медзаклади виробляли кисень на місці, та мали ємності для зберігання,  і не були залежні від транспортування, - підкреслив голова ЗОДА.

Так, у Запорізькій області заплановано придбання державним коштом 13 кисневих станцій для закладів охорони здоров’я І та ІІ хвилі боротьби з COVID-19 і вже доставлено перші 3 станції.

Водночас, триває кампанія з масової вакцинації населення, адже краще попередити хворобу, ніж потім лікуватися. Наразі в області вже щеплено 586 789 осіб, в т.ч. закінчили вакцинацію – 545 846 осіб. Також з 9 січня доступна можливість щеплення бустерною дозою, яку в Україні  вже отримало 20 тисяч осіб. У Запорізькій області зроблено близько 700 бустерних доз. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина. Бустерну дозу можна отримати після введення 2 основних доз, а новий COVID-сертифікат діятиме 270 діб з дати її введення. 

Окрім цього, Олександр Старух нагадав перелік професій, які мають бути вакциновані на 100%. Так, відповідно до наказу МОЗ від 31 січня 2022 року, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

  • органів місцевого самоврядування; 

  • закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;

  • комунальних підприємств, установ та організацій.

Ця вимога не стосується людей, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень та медичний висновок на підтвердження цього.

Також голова Запорізької ОДА нагадав про тисячу, яку можно отримати за вакцинацію. Наразі українці витратили вже більше 1 млрд гривень, а виплачено майже 6,4 млрд грн. А вже з другої половини січня 2022 року програму буде розширено – українці, старші за 60 років, зможуть витратити кошти за програмою на придбання ліків.Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Володимир Зеленський провів онлайн-зустріч зі студентами та ректорами українських ВНЗ (Відео)

Обласний гуманітарний штаб продовжує вдосконалювати алгоритми дій

Обласна влада підтримує людей, які стали заручниками безпекової ситуації на блокпосту окупантів

Ми зобов’язані відстояти своє право носити вишиту сорочку

Пологівський район продовжує фіксувати руйнування, завдані окупантами цивільним об’єктам

Обласний гуманітарний штаб почав співпрацювати з штабом партії “Слуга Народу”

Олександр Старух розповів про дії ворожих військ на території Запорізької області

Увага!

Кількість пошкоджених житлових будинків та комунальних мереж збільшується через постійні обстріли

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 18.05.2022 року (22:00) - #ЗСУ, 84 доба (Відео)

Будівельні матеріали від ООН використовуються для термінового ремонту приватних будинків у Запорізькій області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 19.05.2022 року (08:00) - #ЗСУ, 85 доба (Відео)