"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізька область освоїла рекордні 94% коштів екофонду

14 січня 2022 - 12:08

У 2021 році Запорізький регіон використав 106,4 мільйони гривень екологічного фонду (94% від загальної суми). Цю позитивну динаміку проаналізував очільник області Олександр Старух разом із Департаментом економічного розвитку і торгівлі.

У минулому році до фінансування було затверджено 45 природоохоронних заходів, на які спрямовано з обласного екофонду 112,9 мільйонів гривень, з яких: 104,8  мільйони – це  планові надходження, а 8,1 мільйон гривень – залишки невикористаних у 2020 році коштів обласного екофонду.  

За офіційними даними, у 2021 році з 45 запланованих екологічних заходів 42 реалізовано. 

Серед реалізованих проєктів такі важливі, як:

  • розробка Регіонального плану управління відходами Запорізької області до 2030 року;
  • запровадження автоматизованої геоінформаційної системи природного середовища Запорізької області;
  • розробка проєктів землеустрою з організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду місцевого значення на території Запорізької області.

У 2022 році екофонд буде становити 104,4 мільйони гривень.  За ці кошти планується реалізація 50 проєктів, з них: 

  • 13 проєктів з реконструкції каналізаційних колекторів у м. Запоріжжя, м. Бердянськ, м. Мелітополь, м. Токмак,  м. Василівка, смт Степногірськ та с. Люцерна (Запорізький район). 
  • 24 заходи з  раціонального поводження з  побутовими відходами, зокрема за ці кошти планується придбання спеціалізованої комунальної техніки, облаштування майданчиків та придбання контейнерів для збору твердих побутових відходів тощо.
  • 9 заходів  з озеленення населених пунктів області, зокрема, парку «Дубовий Гай» та території міста Запоріжжя, озеленення м. Бердянськ, м. Вільнянськ і м. Оріхів, а також населених пунктів Дніпрорудненської, Степненської, Коларівської та Якимівської громад.

Також за кошти обласного екофонду планується реалізація проєктів з формування екологічної мережі та запровадження автоматизованої геоінформаційної системи природного середовища області.

Очільник регіону Олександр Старух доручив головам відповідних громад та райдержадміністрацій забезпечити особистий контроль та супровід на усіх етапах реалізації природоохоронних заходів. 

Зазначимо, що Запорізька область входить до п’ятірки техногенно-навантажених  регіонів України. Тому, зважаючи на розвинутий промисловий потенціал, регіон має дбати про екологічну ситуацію на місцях.


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Стиль “Великого будівництва” і команди Президента: робити все вчасно, якісно, і для людей

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Запорізькій області

15 444 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 23 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2298 дітей та 264 медпрацівники.

Вітання голови облдержадміністрації Олександра Старуха з Днем Соборності України

За участі Президента України Володимира Зеленського у Запоріжжі відкрили вантовий міст через Дніпро

Запоріжжя зустрічало Президента України 9-кілометровим ланцюгом Єдності

У Запоріжжі Глава держави приєднався до флешмобу «Живий ланцюг» з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

22 473 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 22 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2838 дітей та 535 медпрацівників.

На урочистому закритті регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» вітали переможців

“Ми - це Україна”: у Запорізькій облдержадміністрації відбувся телеміст між Запоріжжям та Львовом

В обласному центрі з нагоди Дня Соборності поклали квіти до погруддя Кобзарю