Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В Україні почали діяти нові вимоги для вакцинації дітей від 12 років проти COVID-19

20 січня 2022 - 11:40

На традиційному брифінгу щодо ситуації з коронавірусною інфекцією директор Департаменту охорони здоров’я Олексій Кулинич повідомив про нові вимоги для вакцинації дітей від 12 років проти COVID-19.

Олексій Кулинич поінформував, що Міністерство охорони здоров’я України скасувало вимогу про обов’язкову наявність усіх рутинних щеплень для вакцинації дітей від 12 років проти ковіду. Про це йдеться у наказі № 64 від 13.01.2022. 

  • Відтепер для того, щоб вакцинувати дитину 12-17 років від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення.  Із собою треба мати свідоцтво про народження (для дітей 12-13 років) або паспорт та ідентифікаційний код (для дітей 14-17 років) для того, щоб дані про вакцинацію внесли в електронну систему охорони здоров’я. Дітям 12-13 років для щеплення необхідна згода одного з батьків або опікуна. Для вакцинованих від COVID-19 також є можливість генерації дитячого COVID-сертифікату, - розповів очільник департаменту. 

Директор профільного департаменту водночас нагадав про важливість вчасного проведення обов’язкових рутинних щеплень, передбачених Національним календарем.  Обов’язкова рутинна вакцинація  захищає дитину від 10 небезпечних інфекційних хвороб. 

Олексій Кулинич нагадує, що до 12 років діти в Україні мають отримати щеплення:

  • від гепатиту В (три дози, завершений курс вакцинації);

  • туберкульозу (1 доза, завершений курс);

  • кору, паротиту, краснухи (2 дози, завершений курс);

  • дифтерії, правця (5 доз);

  • кашлюка (4 дози, завершений курс);

  • поліомієліту (5 доз);

  • хіб-інфекція (3 дози, завершений курс).

У 14 років потрібно завершити курс вакцинації від поліомієліту (6 доза), а у 16 – зробити щеплення від дифтерії та правця, яке буде потрібно повторювати кожні 10 років.

На фоні пандемії коронавірусу дуже важливо захистити дітей від вакцинокерованих захворювань. Це зменшить навантаження на імунітет та вбереже від негативних наслідків, які можуть виникнути у разі зараження. Тому звертайтеся до сімейного лікаря та отримуйте щеплення.  

 

 Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Підприємці Запоріжжя та області!

«Ми прагнемо формувати культуру взаємоповаги на дорозі», – Управління патрульної поліції в Запорізькій області

Державний пакет акцій АТ «ЗАлК» – на приватизаційному аукціоні

ПРЯМА ЛІНІЯ із Семікіним Михайлом Олександровичем

Зрозуміти реальні потреби агровиробників у навчанні: запорізьких фермерів запрошують взяти участь в опитуванні

Аукціони ДП "СЕТАМ". Інвеситиційний дайджест №4

Щоб лікарі залишалися поруч: понад пів мільярда гривень спрямували на підтримку медиків прифронтових регіонів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 05.05.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 843 удари по 49 населених пунктах Запорізької області

Від Львова до Франції: як запорізькі спортсмени підкорюють спортивні п’єдестали

Міни серед полів та у дворах: пильність збереже життя

Грантові програми для бізнесу: поєднання місцевих можливостей і міжнародної допомоги