Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

"Хортиця – територія свободи": історична свобода та свобода дій

20 січня 2022 - 18:00

Напередодні Дня Соборності України у Запорізькому обласному центрі молоді відбулась панельна дискусія на тему "Хортиця – територія свободи". Спікерами на заході стали голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, заступник голови ЗОДА Руслан Шиханов, директор національного заповідника "Хортиця" Максим Остапенко, декан Історичного факультету ЗНУ Володимир Мільчев, Георій Шаповалов, Юрій Завгородній та інші історики.

Почалась дискусія із короткого привітання спікерів. Далі учасники дискусії аналізували, чому саме Хортиця - історична та духовна спадщина України та чому потрібно відроджувати та розбудовувати острів

  • Хтось із лівобережжя, хтось із правобережної України, але всі, хто хоч раз  був на острові Хортиця, казали, що вони у самому серці України, – розповів відгуки про гостей острова Максим Остапенко.

Також директор заповідника зауважив, що тільки Запоріжжя може пишатися таким привабливим для туризму місцем. Однак, учасники дискусії підкреслили, що через те, що Хортиця є частиною міста, на ній досить важко боротися із наслідками людської недбалості, Проте, маючи експертну думку та детальний план боротьби з цим з'явиться можливість розвивати не лише внутрішній туризм, а й заохочувати іноземних відвідувачів.

Як зауважив Олександр Старух, перш за все, варто працювати над архітектурним простором острова. Наприклад, "свобода Хортиці" як туристичного місця наразі реалізується за допомогою розбудови різних точок довкола історичних пам’яток на самому острові, побудови мостів та доріг, щоб відвідувачі могли легко дістатися туди. Важливе місце відводиться і впровадженню безбар'єрності за програмою Першої леді Олени Зеленської. 

Також спікери підкреслили, що саме створення історичних наративів, книг та фільмів, а також збереження ідеї козацтва створює нові та зберігає старі меседжі.

  • Нам потрібна спільна візія навколо спільних інтересів заради кращого спільного майбутнього, – підкреслив Олександр Старух.

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 16.05.2022

Заступник голови обласної державної адміністрації Сиволап Віталій Вікторович

Поліцейські зафіксували черговий факт ворожого обстрілу мирного населення Пологівського району

Обласний центр зайнятості продовжує надавати свої послуги

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в запорізькій області за 15.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 15.05.2022

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 15.05.2022 р.

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 16.05.2022 року (08:00) - ЗСУ, 82 доба (ВІДЕО)

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 15.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 81 доба (ВІДЕО)

Окупанти знаходяться в глухому куті. Звернення Володимира Зеленського 15.05.2022 (Відео)

На Запоріжжі продовжується документування фактів воєнних злочинів російських окупантів.

Академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» презентував захисникам нашого краю програму «Встань, козацька славо»