Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Підтримка бізнесу завжди залишається серед пріоритетів обласної влади

20 січня 2022 - 18:14

Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Руслана Шиханова сьогодні, 20 січня, відбулася перша робоча зустріч між представниками Запорізької обласної державної адміністрації, обласної ради,  Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Фонду «Terre des hommes - Надання допомоги дітям по всьому світу» (Tdh) та Національного університету «Запорізька політехніка» щодо співпраці з підтримки інноваційних проєктів розвитку підприємництва області.

Так, в області діє Комплексна програма розвитку малого і середнього підприємництва до 2023 року. Програмою передбачено 25 заходів, 10 з яких вже успішно реалізовано у 2021 році. На ці заходи з обласного бюджету спрямовано понад 1,5 млн грн.

Зокрема, одним з успішно реалізованих проєктів є «FabLab Robotics» на базі Національного університету «Запорізька політехніка». Його мета – створення відкритої майстерні, обладнаної набором універсальних інструментів. Це дасть можливість налагодження повного циклу дрібно-серійного виробництва.

Наразі у рамках проєкту облдержадміністрацією забезпечено фінансування з обласного бюджету у 2021 році у розмірі майже 111,0 тис грн на закупівлю 8 одиниць обладнання та устаткування для початку роботи першої такої лабораторії в області.

Під час зустрічі представники Tdh, як імплементуючого партнера у проєкті, та GIZ наголосили на зацікавленості взяти активну участь у впровадженні проєкту «FabLab Robotics», зокрема, надати фінансування у розмірі 57 099,0 Євро на закупівлю необхідного обладнання і устаткування, посприяти обміну знаннями, навичками управління некомерційним підприємством та іншими ключовими концепціями, необхідними для ефективного функціонування такої лабораторії.

Крім того, під час робочої зустрічі обговорено питання співпраці між облдержадміністрацією, обласною радою, Tdh, GIZ та Національним університетом «Запорізька політехніка», а також наголошено на можливості підписання Меморандуму про взаєморозуміння між зацікавленими сторонами для визначення сфер відповідальності у реалізації проєкту.

- Хочу зазначити, що підтримка бізнесу завжди залишається серед пріоритетів обласної влади. Наше основне завдання сьогодні – створення максимально сприятливих умов для їх діяльності та подальшого розвитку. Зі свого боку висловлюємо щиру вдячність за активну співпрацю з підтримки інноваційних проєктів розвитку підприємництва області та розраховуємо на подальшу плідну співпрацю! Сподіваємося, що разом ми створимо якісний та доступний робочий простір, з якого розпочнеться ера нових технологічних стартапів, – зазначив Руслан Шиханов.

Довідково: FabLab – це приміщення з необхідними технічними умовами, яке дозволяє працювати з досить коштовним обладнанням та обмінюватись досвідом з подібними розробниками продукції для молоді та суб’єктів мікро та малого підприємництва, які здатні створювати власні технологічні продукти.

По суті FabLab – це каталізатор творчого потенціалу суспільства. На практиці це виглядає так: майстерня, доступна широкій публіці, в якій можна зробити практично все: від цукерок до мобільних телефонів, від ювелірних виробів до транспортних засобів, від пластмасових іграшок до високоточних інструментів. Це можливо завдяки набору верстатів з цифровим керуванням – такі як 3D принтер, верстат для лазерного різання, фрезерний верстат та інші.

На базі FabLab планується створити тісне співтовариство художників / дизайнерів / інженерів / винахідників / архітекторів / підприємців / будь-яких творчих людей. У створенні співтовариства проактивних і творчо мислячих людей і проявляється головний ефект FabLab – активно стимулювати мультидисциплінарний обмін знаннями, досвідом та ідеями на локальному та міжнародному рівнях. Проєкти, реалізовані в одній з таких лабораторій, легко відтворюються в інших, мережа таких лабораторій пов’язана прямими каналами аудіо-відео зв’язку, що дозволяє ще ефективніше взаємодіяти з іншими лабораторіями, розташованими по всьому світу. 

 

Департамент культури та інформаційної політики 

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 16.05.2022

Заступник голови обласної державної адміністрації Сиволап Віталій Вікторович

Поліцейські зафіксували черговий факт ворожого обстрілу мирного населення Пологівського району

Обласний центр зайнятості продовжує надавати свої послуги

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в запорізькій області за 15.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 15.05.2022

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 15.05.2022 р.

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 16.05.2022 року (08:00) - ЗСУ, 82 доба (ВІДЕО)

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 15.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 81 доба (ВІДЕО)

Окупанти знаходяться в глухому куті. Звернення Володимира Зеленського 15.05.2022 (Відео)

На Запоріжжі продовжується документування фактів воєнних злочинів російських окупантів.

Академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» презентував захисникам нашого краю програму «Встань, козацька славо»