Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

25 січня 2022 - 12:15

1 лютого в Україні розпочинається перший етап кампанії зі щеплення дітей від поліомієліту. Вона охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Кампанія по вакцинації необхідна через низький рівень щеплення дітей від поліовірусу. Зазначимо, що у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті виявлення вірус восени 2021 року (тоді 1 дитина отримала параліч, а 19 були контактними і мали безсимптомний перебіг). Ще один випадок захворювання на поліомієліт зафіксований в Україні 24 січня 2022 року в Закарпатті. Зі слів мами хворої дитини, вони відмовилися від вакцинації, а наразі у малюка ослаблення рухової активності м’язів ніг.

  • Поліомієліт ‒ захворювання, яке може спричинити невиліковний параліч. Особливо вразливі до нього діти до 6 років. Через низький рівень охоплення щепленнями поліо повернувся в Україну. Це ставить під загрозу кожну невакциновану або не повністю вакциновану дитину. Перший етап реагування на спалах поліомієліту триватиме три тижні. Щоби задовольнити загальну потребу, а також забезпечити проведення цього етапу, держава додатково закупила 400 тисяч доз якісної вакцини. Ми маємо всі можливості для того, щоб вийти на рекомендований ВООЗ рівень охоплення щепленнями ‒ 95% ‒ і захистити наших дітей, ‒ говорить Ігор Кузін, заступник Міністра охорони здоров’я ‒ головний державний санітарний лікар України.

Наприкінці грудня був ухвалений План реагування на спалах поліо в Україні, який передбачає 2 етапи: щеплення вакциною ІПВ дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз та щеплення вакциною ОПВ усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення. Останнє необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу. Упродовж 1 етапу  планується охопити до 140 тисяч дітей, а другого - 550 тисяч дітей. 

Щоб отримати щеплення, потрібно звернутися до вашого сімейного лікаря чи до найближчої амбулаторії. Це абсолютно безкоштовно. 

Нагадаємо, що поліо може загрожувати великій кількості нещеплених або не повністю щеплених дітей невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин. Адже 5–10% тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають внаслідок ураження паралічем саме дихальних м’язів. 1 з 200 інфікованих вірусом поліомієліту отримує параліч на все життя.

Довідково 

Відповідно до Національного календаря, дітей щеплюють від поліо 6 разів:

у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції);

у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі).

Шести доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.

Станом на 1 грудня 2021 року рівень охоплення щепленнями від поліомієліту дітей до року в Україні становив 73,3%.За матеріалами Урядового порталу

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 20.05.2022

Окремі назви географічних об'єктів будуть переіменовані

Виплата соціальних коштів та доставлення готівки залишається нагальним питанням для громад Бердянського району

Удосконалено механізм подання суб’єктами господарювання декларації про провадження господарської діяльності

У Запорізькій області поступово вирішують проблеми з соціальними виплатами

Пошкоджені об’єкти складно відновити через активні бойові дії

Обласна влада та військові обговорюють повернення територій області

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в Запорізькій області за 19.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 19.05.2022

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 20.05.2022 р.

Усі разом маємо забезпечити, щоб Росія не мала жодного успіху в агресії проти України – звернення Президента Володимира Зеленського

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 19.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 85 доба (Відео)