Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Поліомієліт: в чому різниця між вакцинами ІПВ та ОПВ

28 січня 2022 - 15:45

Поліомієліт -  інфекційне захворювання, яке загрожує невиліковним паралічем і навіть смертю. Ліків від цієї хвороби не існує. Поліо можна тільки попередити й єдиним захистом є вакцинація.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень вакцину від поліомієліту роблять 6 разів: 2 рази інактивованої поліомієлітної вакциною (ІПВ) та 4 рази оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ). Чим же вони відрізняються? 

Інактивована поліомієлітна вакцина вміщує в собі вбитий поліовірус. Вона вводиться у вигляді ін’єкції. ІПВ запобігає потраплянню дикого поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу. Запобігає усім 3-м штамам вірусу. 

Орально поліомієлітна вакцина містить в собі живий ослаблений вакцинальний вірус. ОПВ вводиться як краплі в рот. Ця вакцина дозволяє створити потужний імунітет в кишечнику, отже захищає від зараження і запобігає поширенню. Протидіє 1 і 3 штаму поліовірусу. 

ІПВ і ОПВ формують імунітет до поліомієліту. В Україні використовуються лише перевірені та сертифіковані види вакцини. Щеплення від поліомієліту є обов’язковим, тому його може безоплатно отримати кожна дитина. Якщо у вашої дитини пропущене щеплення -  зверніться до педіатра чи сімейного лікаря! Разом із ним складіть графік вакцинації і надолужте ті дози, що пропустили.



За матеріалами МОЗ

 

Читайте також

Енергосистема Запорізької області: за тиждень після ворожих обстрілів енергетики повернули світло понад 171 тисячі споживачів

Не чекати свого часу: молодь Запорізької області говорила з керівниками регіону про лідерство та відповідальність

Влада поруч із запоріжцями: гаряча лінія заступника голови Запорізької ОДА Михайла Гнатюка

Загалом упродовж доби окупанти завдали 1069 ударів по 51 населеному пункту Запорізької області

Від служби до нових можливостей: у Запоріжжі об’єднали освіту, військових та служби підтримки сімей Захисників і Захисниць

Відкрито набір на університетську програму студентських стартапів IdeasLab

Шість ветеранів із Запоріжжя представлятимуть Запорізьку область у фіналі національних змагань з настільного тенісу

Як зробити навчання доступнішим та безпечнішим: у Павлівській громаді шукають нові рішення

Загалом упродовж доби окупанти завдали 970 ударів по 57 населених пунктах Запорізької області

Перетворити ідею на бізнес-проєкт: стартує набір до «Школи інноваційного менеджменту та підприємництва»

Дитинство не поставиш на паузу: досвід Запорізької області представили на освітній конференції «Серпнева-2026»

Підприємці Запоріжжя та області!