Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Область повинна зробити стратегічний запас продовольчих товарів

23 березня 2022 - 18:30

Сьогодні голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух провів нараду за участі представників торговельних мереж, які працюють на території Запорізької області.

Як зазначив очільник військової адміністрації, за місяць ведення війни деякі представники бізнесу призупинили свою роботу, бойові дії порушили звичну логістику доставки товарів. Це спричинило труднощі навіть на територіях, де не проводяться активні бойові дії.

“Всі ми прекрасно розуміємо, якщо припинити підвіз товарів, особливо продуктів харчування, то ми і без війни опинимось на межі гуманітарної кризи. Тому треба проаналізувати та відпрацювати ті проблемні питання, які постали перед нами за місяць бойових дій,” - зазначив Олександр Старух.

Представники торговельних мереж відзначили, що встановлення комендантського часу цими вихідними значною мірою спричинило ажіотаж у магазинах, тепер товари лежать вдома у містян. У цьому обласна влада побачила для себе новий фронт роботи з панічними настроями громадян.

Обласний центр продовжує робити стратегічні запаси на випадок облоги, аби містяни не залишились без підтримки та не виникла гуманітарна криза за трагічним прикладом м. Маріуполь. Вантажі з соціальними позиціями надходять стабільно та розвантажуються у визначені складські точки.

Як зазначив керівник Держспоживслужби у Запорізькій області Владислав Катченко, установа не проводить перевірки,  але стабільно здійснює моніторинг цін.

Окрім того,  представники торговельних мереж звернулися до військової адміністрації з проханням посприяти у налагодженні конструктивних відносин з постачальниками у воєнний період, бо є випадки підвищення цін або вимоги щодо проведення передоплати. 

Як зазначив голова ЗОВА Олександр Старух, ціни на підконтрольній території в Запорізькій області мають бути на рівні 23 лютого, максимум з додаванням вартості логістичного навантаження через воєнні дії. Влада докладатиме  максимум зусиль, аби у воєнний час підприємці не збагачувалися за рахунок війни. Влада на місцях має зупиняти необгрунтований ріст цін на соціально значущі товари.

Окрім того за участі представників міської влади обговорили питання продовження роботи громадського транспорту аби торгівельні точки могли збільшити свій робочий день,  а працівники безперешкодно мали змогу дістатися додому. Це питання наразі додатково опрацьовується.


 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Збір анкет на Global Teacher Prize Ukraine-2026 розпочато: запорізьких вчителів запрошують до участі

Синхронність, технічна майстерність та віра у перемогу: запорізькі спортсмени підкорюють міжнародні арени

Поділитися теплом: 100 пасок для тих, хто полишив дім

Впродовж доби окупанти завдали 853 удари по 40 населених пунктах Запорізької області

Понад сотня команд і напружений фінал: у Запоріжжі пройшов обласний етап турніру «Шкільний м’яч»

У ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Хід зроблено: у Запоріжжі стартував обласний етап «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»

Запорізьку молодь, яка досліджує та популяризує історію України, запрошують взяти участь у конкурсі на здобуття стипендії ім. Е. Зуба

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 11.04.2026

Впродовж доби окупанти завдали 756 ударів по 45 населених пунктах Запорізької області

Від роботи лікарень до підтримки родин: як стажери Запорізької ОДА занурюються в реальні виклики регіону

Прозорість бізнесу та оцінка партнерів: запорізькі підприємці вивчали інструменти YouControl