Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Перелік актуальних укриттів для населення має бути оновлений

4 квітня 2022 - 18:20

Під головуванням очільника Запорізької обласної військової адміністрації Олександра Старуха відбулося засідання обласної комісії  ТЕБ та НС, на якій розглянули низку важливих питань.

Зокрема, говорили про стан укриттів для населення в умовах збройної агресії російської федерації проти України на території Запорізької міської територіальної громади.

 Начальник Управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради Валерій Філіпович розповів, що створено перелік об’єктів захисних споруд, які можуть використовуватися для укриття цивільного населення. Разом з тим, є потреба у його оновленні, оскільки практика показує, що не всі об’єкти, включені до цього переліку, можна використовувати. Також є потреба в оновленні  табличок та покажчиків місць знаходження об’єктів фонду захисних споруд. Це повинні бути    емблеми, визначені нормами міжнародного гуманітарного права для розпізнавання об’єктів цивільної оборони (блакитний рівносторонній трикутник на оранжевому фоні);  

В укриттях повинні бути створені  належні санітарно-побутові умови для перебування населення у зазначених спорудах, у тому числі, із врахуванням потреб жінок, дітей та осіб із інвалідністю, інших маломобільних груп населення. Зокрема,  заздалегідь треба подбати про постачання та створення запасів води, продуктів харчування, предметів першої необхідності. Також у сховищах не  повинно бути нічого зайвого, тому громіздке устаткування, матеріали і вироби, що перешкоджають розміщенню людей або становлять загрозу для їх життя та здоров’я, треба винести.  

Крім цього під час засідання директор Департаменту з питань цивільного захисту населення ОВА Андрій Булавінов розповів про стан зберігання не території області небезпечних речовин. Учасники комісії ТЕБ та НС дійшли згоди, що необхідно, за можливості,  вжити заходів щодо зменшення обсягів запасів хімічних реагентів на небезпечних підприємствах.  

Також обговорили питання утворення додаткових формувань цивільного захисту, які призначені для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, пов’язаних з розборкою можливих завалів, зруйнованого житла та споруд, відновленням доступу та подачі повітря до захисних споруд цивільного захисту тощо.   

 

Департамент культури та інформаційної політики 

 

Читайте також

Передзвін, що говорить замість слів: ще 80 дзвіночків зʼявилися на меморіалі «Дерево памʼяті»

Голова Національного банку України Андрій Пишний – з робочою поїздкою у Запоріжжі

«Ми сильні. Ми разом»: памʼятна монета на честь Запорізької області

Символ боротьби та незламності: у Запоріжжі представили нову марку Укрпошти «Мечем і волею»

«Жодна нагорода не дорівнює людському життю», – заступник голови Запорізької ОДА Михайло Семікін

«Боже великий, єдиний, нам Україну храни»: Запорізька область доєдналася до Національного дня молитви

Чотири роки тому сирена розбудила Запоріжжя і всю Україну

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.02.2026

Загалом впродовж доби окупанти завдали 918 ударів по 36 населених пунктах Запорізької області

Відстрочка для звільнених з полону: достатньо одного звернення

Об’єднані заради дітей: німецькі благодійники передали дитячому медзакладу регіону потужний генератор

СБУ затримала прихильника рашизму, який закликав до окупації Запоріжжя