Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Старух: склади та гуманітарний штаб м. Запоріжжя працюють на повну потужність

4 квітня 2022 - 20:35

Голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух, заступниця голови Злата Некрасова зустрілися за «круглим столом» з волонтерами, журналістами, представниками міської ради та райдержадміністрацій.

Обговорили низку проблемних питань, які пов’язані з формуванням та доставленням гуманітарної допомоги на території.

Очільник області зазначив, що в регіонах, які знаходяться на лінії фронту, дійсно є гуманітарна криза. Російські солдати дуже часто не пропускають вантажівки з ліками та продуктами. Тому знайшли альтернативу – намагаються завантажувати гуманітарну допомогу в автобуси та невеликі автомобілі. А вже зворотнім шляхом цим же транспортом до Запоріжжя евакуюють людей. 

  • Організація гуманітарної допомоги має кілька складових. Перша складова – це, без сумніву, активність волонтерів, людей, які живуть в цих громадах та пов’язані з ними. Друге – це налагодження державної системи. У нас за місяць вже побудувалася ця система. До нас почали надходити десятки вантажів, зокрема, був створений гуманітарний штаб. Також є модель, завдяки якій ми можемо відповідати не тільки за Запоріжжя, а й за частину Донецької області. Але поки є складнощі з доставленням допомоги на тимчасово окуповані території. Особливо важка ситуація з Пологами, тому що там три з половиною тижні йдуть постійні бої, - наголосив Олександр Старух.

Такою він зазначив, що склади та гуманітарний штаб м. Запоріжжя працюють на повну потужність. Вся гуманітарна допомога розподіляється за потребами територій. Вони формуються головами територіальних громад та РДА. Наразі вирішуються й питання з доставлення медикаментів. 

В ході зустрічі заступниця голови ЗОВА Злата Некрасова розповіла саме про механізм відправлення гуманітарних колон. Зазначила, що представники влади постійно стикаються з труднощами, а саме з доставленням допомоги у регіони. Солдати рф часто не пропускають гуманітарні вантажі до населених пунктів. 

  • Гуманітарні колони ми відправляємо щодня в сторону Гуляйполя, Бердянська, Токмака, Поліг, Мелітополя і не тільки. Як би ви бачили, в якому вигляді ми відправляємо допомогу. У нас повністю завантажені всі автобуси. Але буває таке, що гуманітарний вантаж не доїжджає, розвантажується на півдорозі, на блокпостах. Навіть буває таке, що допомога дістається до міста, але її блокують. Відбуваються дуже різні ситуації, - наголосила посадовиця.

Під час «круглого столу» обговорили й питання евакуації людей з гарячих точок. Запоріжжя щодня зустрічає по декілька тисяч вимушених переселенців. Їм надається прихисток та все необхідне. Зокрема, люди отримують гарячі обіди, одяг, медичну та психологічну допомогу. 

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 27.03.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 27.03.2023, 397 доба

Сила України – це сила всіх, хто б’ється за Україну і хто допомагає. Звернення Президента 26.03.2023

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 26.03.2023

Юрій Малашко привітав нацгвардійців з 9-ю річницею створення військового формування

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 26.03.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 26.03.2023, 396 доба

Саме повномасштабний програш Росії буде надійною гарантією від нових агресій та криз

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 25.03.2023

Громади Запорізької області отримали портативні джерела живлення від міжнародних донорів

За дві доби агресор завдав близько 200 ударів по території Запорізької області

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 25.03.2023