Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У ЦВК надали юридичні роз’яснення з приводу референдумів та повноважень депутатів місцевих рад

8 квітня 2022 - 09:45

Центральна виборча комісія надала роз’яснення щодо дій окремих норм законодавства з приводу виборів, референдумів та функціонування комісій різних рівнів під час воєнного стану. Ці пояснення були розіслані до органів місцевої влади та депутатам. Про це заявив голова ЗОВА Олександр Старух.

  • Якщо депутат написав заяву – з цього моменту він вже не є депутатом. Тому я звертаюсь до наших народних обранців: якщо комусь важко, або не може реалізувати свої повноваження – пишіть заяву. Відправляйте її в електронній  формі або керівнику громади, або в обласну виборчу комісію, або керівнику районної військової адміністрації і далі займатеся своїми цивільними справами, - підкреслив Олександр Старух.

Згідно з постановою №67 “Про деякі питання діяльності територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, у період дії воєнного стану”, від 4 квітня, на період дії воєнного стану на окремих територіях України, де перебувають збройні сили російської федерації, зупиняється виконання повноважень та діяльність територіальних виборчих комісій у зв’язку з наявністю загрози громадській безпеці і порядку, життю і здоров’ю їх членів, а також з наявністю загрози організації, підготовки та проведення російською федерацією незаконного референдуму чи виборів. 

Також у комісії наголосили, що відсутність механізму проведення місцевих референдумів, легітимізованого на рівні закону України, унеможливлює дотримання засадничих принципів реалізації народного волевиявлення. Таким чином, всі дії, спрямовані на імітацію заходів з підготовки та проведення місцевих референдумів на окремих територіях/у населених пунктах України, за неврегульованості Верховною Радою України порядку їх організації і проведення будуть містити ознаки зазіхання на конституційний лад України та захоплення державної влади.

 

 

 

Департамент культури та інформаційної політики 

Читайте також

Вже скоро українці за кордоном зможуть користуватися інтернетом без роумінгу

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 296 разів ударили по Запорізькій області

Участь Португалії в оборонних ініціативах допомагає Україні вистояти проти російських ударів – Президент

Розповсюджене уявлення про мобілізацію у день оновлення даних хибне – представники ТЦК та СП розвіяли поширений міф

Фабрика-кухня «ГотуЇмо»: переймаємо досвід організації шкільного харчування на Київщині

У нас налагоджена робота по допомозі військовим, – заступник голови Запорізької облдержадміністрації Олександр Щербаков на прямому зв’язку з мешканцями регіону

FutuLib: безоплатна добірка з тисячі книжок англійською

У Запоріжжі СБУ викрила схему «вирішення» земельних питань: за позитивне рішення посадовці вимагали 2 млн грн

Відкрив кафе в Запоріжжі під час війни: історія успіху підприємця з Оріхова

Як підтримати рідних, які перебувають на прифронтових територіях

В Запоріжжі представили Дорожню карту відновлення екологічної безпеки