Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Другий фронт – в Запорізькій області під обстрілами триває посівна

9 квітня 2022 - 13:00

Область повинна будити з врожаєм, з хлібом. В цьому впевнені запорізькі фермери. Тому там, де є хоча б мінімальна можливість працювати, вже розпочали посівну кампанію. Так, в Запорізькому районі, на території Комишуваської ОТГ сіють різні культури на свій страх та ризик лише в 30 км від лінії бойових дій.

- Наразі складно сказати, скільки господарств почали обробляти свої ділянки. Деякі виходять в поле, починається обстріл - і вони згортають посівну. Але є ті, хто ризикує, бо розуміє, що є відповідальність перед державою, населенням, пайовиками, - розповів керівник Комишуваської ОТГ Юрій Карапетян.

Одне з таких господарств - агрофірма «Лев». Вже понад тижня працюють на землі майже щодня. Господарство обробляє 2000 га. Сьогодні почали сіяти сочевицю. Найближчим часом планують сіяти соняшник.

- До війни встигли підживити озимі культури. Працюємо, ми всі розуміємо, що не можемо зірвати посівну кампанію. Всі аграрії розуміють, що треба годувати родини, військових, державу. Ми - другий фронт. Ми працюємо і ризикуємо, аби наша держава була з продовольством. Хлопці нормально налаштовані. Дякую їм і їхнім жінкам, всі розуміють, що треба працювати. На посівну кампанію нам виділили бронежилети, деякі хлопці в касках. Я маю забезпечити своїх робітників усім необхідним, - наголошує директор агрофірми, депутат Запорізької обласної ради Віталій Лупинос.

Аграрії виходять у поля у військовій амуніції і лише після того, як там попрацюють сапери. Нещодавно співробітники ДСНС витягли 50 боєголовок. Навколишню територію ворог обстрілює постійно. Зафіксовано використання заборонених касетних бомб.

- У сусідніх селах є зруйновані будинки, деякі працівники виїхали до Запоріжжя. Там живуть, але приїздять на роботу. В Оріхові земельних робіт не проводять. Але земля чекати не може, нам потрібно сіяти, удобрювати. Наші Збройні сили мають бути нагодовані, держава має бути нагодована. Ми маємо посіяти врожай і його зібрати, - зазначає Віталій Лупинос.

Всі подробиці у відео:

 

   

 

 Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Медична система Запорізької області продовжує працювати, - Олександр Старух розповів про ситуацію в регіоні

Вакцинація від COVID-19 не зупиняється

Договори на зміну постачальника газу повинні бути переукладені автоматично

Гарячі лінії Уряду допомагають. Мін’юст

“Ми захищаємо наші європейські цінності”: Олександр Старух розповів про життя в обласному центрі (Відео)

Гарячі лінії Уряду допомагають. МОЗ

Російська зброя продовжує нищити комунікаційні мережі на Запоріжжі

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО БЕЗПЕЧНОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 24.06.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 24.06.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 25.06.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 25.06.2022, 122 доба

Олександр Старух розповів про обстріли Запорізької області (Відео)