Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Володимир Зеленський та канцлер Австрії на зустрічі в Києві обговорили підтримку України та посилення санкційного тиску на Росію

9 квітня 2022 - 16:10

Президент Володимир Зеленський і Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер на зустрічі в Києві обговорили питання підтримки України на шляху до членства в Європейському Союзі, а також посилення санкційного тиску на Росію задля припинення агресії проти нашої держави.

«Проговорили декілька важливих питань щодо наших двосторонніх відносин, щодо повної підтримки України в майбутньому у членстві в родині Європейського Союзу. Також обговорили потужну санкційну політику проти РФ і нарощування цієї політики», – повідомив Глава держави під час зустрічі з представниками ЗМІ за результатами переговорів з Карлом Негаммером.

Президент подякував Австрії за гуманітарну допомогу й техніку, зокрема пожежні машини для ДСНС, яка допоможе Україні впоратися з наслідками вторгнення Російської Федерації.

Володимир Зеленський також висловив подяку Карлу Негаммеру за візит до України в цей складний час та за прагнення побачити всю правду на власні очі, зокрема, відвідавши місто Бучу.

«Це прекрасний сигнал, що лідери європейських держав, нехай поки що не всі, але починають приїжджати в Україну, підтримуючи нас не тільки на словах. Самі бачать, що тут відбувається і які наслідки вторгнення Росії, що вчинили російські військові. Це для нас дуже важливо», – сказав Глава держави.

Президент наголосив, що канцлер Австрії глибоко розуміє нашу ситуацію та наслідки восьмирічної війни Росії проти України, зокрема й після повномасштабного вторгнення.

Зі свого боку Карл Негаммер зазначив, що його країна повністю підтримує санкції, які запровадив Європейський Союз стосовно Росії. За його словами, Австрія планує посилювати санкційну політику в межах ЄС, доки війна в Україні не припиниться.

Канцлер зазначив, що Австрія підтримує Україну в усіх необхідних питаннях. Зокрема, його країна продовжить надавати допомогу українцям, які були вимушені залишити батьківщину через війну.

Крім того, він наголосив, що Австрія докладатиме зусиль для створення надійних гуманітарних коридорів з метою евакуації мешканців Маріуполя.

Карл Негаммер також заявив, що до розслідування злочинів, скоєних у місті Бучі, мають бути залучені представники міжнародної кримінальної юстиції.

 

За матеріалами Офісу Президента України

Читайте також

Передзвін, що говорить замість слів: ще 80 дзвіночків зʼявилися на меморіалі «Дерево памʼяті»

Голова Національного банку України Андрій Пишний – з робочою поїздкою у Запоріжжі

«Ми сильні. Ми разом»: памʼятна монета на честь Запорізької області

Символ боротьби та незламності: у Запоріжжі представили нову марку Укрпошти «Мечем і волею»

«Жодна нагорода не дорівнює людському життю», – заступник голови Запорізької ОДА Михайло Семікін

«Боже великий, єдиний, нам Україну храни»: Запорізька область доєдналася до Національного дня молитви

Чотири роки тому сирена розбудила Запоріжжя і всю Україну

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.02.2026

Загалом впродовж доби окупанти завдали 918 ударів по 36 населених пунктах Запорізької області

Відстрочка для звільнених з полону: достатньо одного звернення

Об’єднані заради дітей: німецькі благодійники передали дитячому медзакладу регіону потужний генератор

СБУ затримала прихильника рашизму, який закликав до окупації Запоріжжя