Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 12.04.2022 року (08:00) - ЗСУ, 48 доба (ВІДЕО)

12 квітня 2022 - 08:45

Шановні запоріжці! У Запорізькій області точаться запеклі бої, але українські воїни утримують позицій, а на деяких напрямках відтісняють ворога, тож ситуація залишається контрольованою.

Російські окупанти розміщують живу силу і техніку у житловій забудові та центральних районах захоплених міст і сіл Запорізької та Херсонської областей. Помічено випадки ведення ворогом бойових дій в цивільному одязі.

Окупаційні війська намагаються проводити заходи інформаційно-психологічного впливу на жителів окупованого Запорізького краю. Для цього здійснюють розповсюдження інформаційних бюлетенів та телеграм-пабліків із викривленою інформацією щодо ходу бойових дій, власне обґрунтування так званої “спеціальної воєнної операції” російських окупантів, нав’язують громадянам України оформлення соціальних виплат, зокрема російських пенсій.

На тимчасово зайнятих росіянами територіях Запорізької області діють мобільні патрулі та пости з числа мобілізованих мешканців тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей. Окрім того, окупанти проводять рейди комунальними закладами для виявлення чоловіків призовного віку та примусово відправляють їх до військкоматів. З числа українських поліцейських, через залякування та тиск на їхніх близьких та родини, окупанти створюють загони так званої “народної міліції”.

У Мелітопольському районі, за словами місцевих жителів, окупанти проводять обшуки у помешканнях людей - шукають зброю, документи, запаси харчів, а також намагаються отримати інформацію про воїнів АТО/ООС, військовослужбовців ЗСУ, співробітників правоохоронних органів України.

Складною є ситуація в Енергодарі. Окупаційна влада міста, що створена зі зрадників та російських окупантів, використовує ті самі методи тиску та репресій по відношенню до мирного населення, що вже використовували на території Донбасу у 2014-2015 роках. Відтак, окупанти намагаються повністю ізолювати Енергодар, ввести в ньому свої порядки, призначають керівників комунальних установ і змушують підприємців отримувати спеціальних дозвіл на діяльність, аби повністю її контролювати або заборони. Крім того, у своїх брехливих пабліках розповсюджують неправдиву інформацію про те, що ЗСУ розбиті російськими військами. У цей самий час окупанти намагаються “окопатися” та закріпитися на околицях Енергодара.

У Гуляйполі тимчасово немає зв'язку через несправність генератора, що забезпечував роботу мобільної мережі. За словами міського голови Сергія Ярмака, зараз тривають ремонтні роботи. 

Ми пам'ятаємо всіх - і полеглих, і живих. Битва за кожне місто і село нашої Запорізької області варта окремої книги. Кожен військовий і цивільний, хто чинив та чинить  спротив окупанту, вартий окремої розповіді. Тому, зберігаємо спокій  і тримаємо оборону, витісняючи ворожі війська на всіх напрямках у Запорізькій області. Підтримуємо наших захисників та захисниць. Разом переможемо!

Слава Україні!

Переглянути відео можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=P8zOrf8eYho

 

Речник ЗОВА, полковник ЗСУ Іван Арєф’єв 

Читайте також

Жодні російські ракети не здатні зламати дух українців. Звернення Президента 25.06.2022

Медична система Запорізької області продовжує працювати, - Олександр Старух розповів про ситуацію в регіоні

Вакцинація від COVID-19 не зупиняється

Договори на зміну постачальника газу повинні бути переукладені автоматично

Гарячі лінії Уряду допомагають. Мін’юст

“Ми захищаємо наші європейські цінності”: Олександр Старух розповів про життя в обласному центрі (Відео)

Гарячі лінії Уряду допомагають. МОЗ

Російська зброя продовжує нищити комунікаційні мережі на Запоріжжі

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО БЕЗПЕЧНОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 24.06.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 24.06.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 25.06.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 25.06.2022, 122 доба