Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Обласна влада оперативно реагує на проблемні питання територіальних громад

2 травня 2022 - 11:55

Керівник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух провів нараду з головами районних державних адміністрацій та очільниками тергромад. Обласна влада продовжує вирішувати найгостріші проблеми територій та відпрацьовувати питання роботи закладів, що впливають на їх життєдіяльність.

Так, у зв’язку із веденням бойових дій на території Запорізької області було пошкоджено велику кількість систем життєзабезпечення. Попри це, працівники комунальних служб починають ремонтні роботи одразу, коли з’являється можливість, та оперативно відновлюють їх функціонування.

Окрім цього, на тимчасово окупованих територіях виникають проблеми із мобільним зв’язком та інтернетом. Тому обласна влада продовжує відпрацьовувати питання стабілізації зв’язку на території усіх громад, а також вдосконалювати логістику доставлення гуманітарної допомоги на тимчасово окуповані території.

Також присутні обговорили питання евакуації населення, зокрема, із гарячих точок Запорізької області. Олександр Старух наголосив на важливості продовження переміщення вимушених переселенців вглиб України. Окрім цього, директорка Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОВА Марина Нотанова розповіла про зміни порядку виплат соціальної допомоги для внутрішньо переміщених осіб.

  • З нами зв’язалися колеги з західних областей, вони готові надати прихисток нашим землякам. Тому це питання треба оперативно відпрацювати: призначити відповідальну особу по кожній громаді. Зверніть також увагу на внесені зміни у постанову Кабміну №457 щодо соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. У березні-квітні кошти отримували усі, з травня місяця цей список буде скорочений. Тобто, кошти будуть отримувати лише ті внутрішньо переміщені особи, які знаходилися на окупованих територіях й ті, хто втратив свої житлові будинки, - зазначила директорка Департаменту соціального захисту населення Марина Нотанова. 

Посадовиця наголосила що в умовах скорочення соцвиплат від держави, за рекомендацією Міністерства соціальної політики України, можна зареєструватися у Програмі грошової допомоги ЮНІСЕФ “Спільно”. В її рамках, багатодітні сім’ї, особи з інвалідністю, які постраждали від війни на будь-якій території можуть отримати соціальні кошти. Сума виплати на місяць складатиме 2200 грн на кожного члена сім’ї, але не більше як на п’ятьох осіб. 

Наостанок учасники наради також обговорили тему можливих провокацій, які готують рашисти на честь 9 травня на тимчасово окупованих територіях. Крім цього, обласна влада продовжує відпрацьовувати інші суспільно-політичні питання.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

60 хвилин бігу заради пам’яті: у Запоріжжі відкрито реєстрацію на всеукраїнський забіг

«Українці потребують більшої підтримки, щоб подолати виклики, які виникли через війну»: делегації Конгресу США та УВКБ ООН відвідали Запорізьку область

Два мільйони гривень на енергонезалежність: запорізькі підприємці можуть повернути частину витрат на генератори та СЕС

Від генераторів до пального: запорізькі ФОПи можуть отримати до 15 тисяч гривень на безповоротній основі

ЗВІТ НАЧАЛЬНИКА ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ІВАНА ФЕДОРОВА ЗА 2 РОКИ РОБОТИ (2024 - 2026 РОКИ)

Останній Прометей Донбасу: кінопоказ фільму у Запоріжжі

Нова категорія в Реєстрі збитків: «Вимушене переміщення за кордон»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 25.02.2026

Загалом впродовж доби окупанти завдали 643 удари по 32 населених пунктах Запорізької області

Передзвін, що говорить замість слів: ще 80 дзвіночків зʼявилися на меморіалі «Дерево памʼяті»

Голова Національного банку України Андрій Пишний – з робочою поїздкою у Запоріжжі

«Ми сильні. Ми разом»: памʼятна монета на честь Запорізької області