Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Рятувальники продовжують убезпечувати цивільне населення Запорізької області від вибухонебезпечних предметів (Відео)

3 травня 2022 - 16:30

Щоденно фахівці розміновують території після ведення активних бойових дій. Групою спеціалістів ДСНС було здійснено черговий виїзд у Пологівський та Запорізький райони. Піротехніки знищили знайдені 2 артилерійські снаряди 125 і 152 мм, 8 одиниць артилерійських снарядів 122 мм, 4 снаряди «Ураган» шляхом підриву.

За інформацією фахівців ДСНС, села і міста, які знаходяться у безпосередній близькості до зони бойових дій, усіяні залишками снарядів та вибухонебезпечними елементами, що становить пряму загрозу для місцевих мешканців.

Після звільнення населених пунктів від російських окупантів ДСНС, в першу чергу, проводить їх обстеження на предмет наявності вибухонебезпечних предметів та розмінування. Лише після цього можна приступити до відновлення ліній електропередач, забезпечення безпечної роботи аварійних бригад енергетиків, водоканалів, газовиків тощо. 

Приблизно 300 тисяч квадратних кілометрів території України повинні бути обстежені на предмет мінувань та можуть потребувати гуманітарного розмінування.

Рекомендуємо використовувати інформацію з інтерактивної мапи відображення місць виявлення вибухонебезпечних предметів та небезпечних ділянок (https://mine.dsns.gov.ua/) при відвідуванні місць, на яких велись бойові дії. На цій мапі відображуються місця, на яких вже виявлені або ймовірно знаходяться вибухонебезпечні предмети, та ступінь загрози від них згідно наявної у ДСНС інформації (похибка локалізації становить до 30 м). 

  

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

«Єдині у світі – сильні для України»: третя міжнародна зустріч Світового Українства

Легкі гроші – смертельні наслідки: як не потрапити у пастку російських спецслужб

Будують захист, «підземні» школи й майбутнє: у Запорізькій області відзначили День будівельника

Упродовж доби окупанти завдали 974 удари по 59 населених пунктах Запорізької області.

Життя важливіше за електричку: алгоритм дій під час повітряної загрози на залізниці

У прифронтових громадах встановлять 840 мобільних укриттів

Як система освіти входить у новий навчальний рік готовність закладів, підтримка вчителів і підготовка до зими

«Стій! Не чіпай! Телефонуй 101»: як діяти при виявленні вибухонебезпечних предметів

Штучний інтелект в охороні здоров’я: долучайтеся до опитування

Як отримати компенсацію за товари, придбані для ветеранського бізнесу

8 серпня – День утворення Петро-Михайлівської громади

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 0808.2026