Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Пам'ятні заходи до 8 та 9 травня пройшли прогнозовано

10 травня 2022 - 19:35

Начальник Запорізької обласної військової адміністрації у прямому ефірі всеукраїнського інформаційного телемарафону “Разом.UA” підвів підсумки проведення 8 та 9 травня на теренах Запорізького краю.

Як зазначив Олександр Старух, на нашій території 8 травня,  у День пам'яті та примирення, відбулось  покладання квітів у місцях вшанування наших дідів, які воювали у Другій світовій війні, та наших хлопців, які загинули, захищаючи незалежність України та світ від нової нацистської навали. 9 травня в області було введено “комендантський день”. На підконтрольних територіях він пройшов спокійно, люди займались домашніми справами і все було прогнозовано. 

  • Проте на непідконтрольних територіях окупанти провели свої вистави із залученням колаборантів під червоними прапорами. Шашликом людей намагались годувати. У Приморську,  наприклад, під приводом роздачі гуманітарної допомоги зібрали людей - повиступали і видали як заохочення продуктові пакунки. Абсолютна більшість людей участі в таких заходах не брала. Комендантську годину вводили саме з метою уникнення провокацій від російських загарбників, - пояснив ситуацію на окупованому півдні Олександр Старух.

Гуманітарна ситуація в області, як і раніше, різниться в залежності від статусу громад. На відміну від підконтрольній Україні території, де супермаркети працюють, інші установи теж, запасів вдосталь, у сірій зоні, де зараз ведуться активні бойові дії, є суттєві проблеми: постійні відключення та пориви комунікацій, люди залишаються без світла, газу, води через постійні обстріли:

  • Жителів сірої зони просимо виїздити та перечекати у безпечних регіонах, які з радістю приймають наших земляків. Люди з окупованих територій намагаються виїздити на підконтрольну територію так само, як і херсонці, які опинились на межі голоду. Запоріжжя приймає, крім жителів Запорізької області ще і донеччан та херсонців, яким зручніше евакуюватися саме через нашу територію. Найбільша проблема для жителів окупованих місць - отримання медичних послуг,  і, звичайно, намагання окупантів зламати волю людей. У нас почастішали випадки викрадення людей. За останній тиждень повернули лише 4 заручники. Окупанти продовжують діяти терористичними методами, - зауважив голова ЗОВА.


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також