Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 10.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 76 доба (Відео)

10 травня 2022 - 23:30

Воєнна ситуація у Запорізькій області не зазнала істотних змін. Ворог здійснює вогневий вплив вздовж всієї лінії зіткнення та у глибині оборони українських військ на Запорізькому напрямку. Найбільша активність окупантів спостерігається поблизу Поліг, Оріхова та Гуляйполя.

Через складну воєнну ситуацію, що наразі складається поблизу населеного пункту, бойові дії, що не припиняються, міський голова Гуляйполя Сергій Ярмак звернувся до містян із закликом евакуюватися до безпечніших міст України.

Сьогодні російські війська вкотре обстріляли цивільну інфраструктуру Оріхова, внаслідок чого до лікарень Запоріжжя доставлено 8 громадян України, одна людина загинула.

У зв’язку з загостренням військових дій та збільшенням інтенсивності обстрілів, аби зберегти життя мешканців громади в Оріхові тимчасово призупинено роботу пункту надання гуманітарної допомоги.

Вчора, 9 травня, ворожою артилерією було обстріляно  авто з цивільними поблизу села Білогір’я Пологівського району. Внаслідок прямого влучання снаряду транспортний засіб був підірваний на блокпосту окупантів. Пасажир авто помер на місці, водій – отримав поранення.

При цьому росіяни продовжують ширити фейки, що нібито саме ЗСУ обстрілюють мирне населення Запорізького краю. Сьогодні вчергове окупанти спробували покласти провину за свої вчинки на Збройні сили України, розганяючи інформацію про те, що село  Гладке Василівського району атакували самі українці.

Посилюється економічна співпраця окупованих територій з кримськими підприємцями. З  Поліг зерно та насіння соняшника, які знаходяться в сховищах, окупанти готують до транспортування в росію. Крім того, з Енергодара в напрямку Кам’янки-Дніпровської під охороною військових виїхала колона російських вантажівок, що були завантажені зерном. Кінцевий пункт призначення колони – окупований Крим. Окрім зерна окупанти вивозять до Криму викрадені в Україні овочі.

Генеральною прокуратурою України розпочате кримінальне провадження за фактом викрадення військовими рф  національних цінностей України з музею в окупованому Мелітополі. За даними слідства, у квітні 2022 року військові та представники окупаційної адміністрації держави-агресора викрали історико-культурні цінності з Мелітопольського краєзнавчого музею. За попередніми даними, серед викраденого майна була колекція скіфського золота, що виявлено археологами у 50-х роках минулого сторіччя.

Злочини росіян проти мирного населення України, проти нашого народу і нашої культури обов’язково будуть покарані.

Чекати недовго, бо Перемога буде за нами!

Вірте у ЗСУ та Україну!

Речник ЗОВА , полковник Іван АРЄФ‘ЄВ

Читайте також

Українська ідентичність починається з освіти: у Запоріжжі відбулася конференція щодо майбутнього освітньої системи в умовах війни

Майже 5 млрд грн на відновлення громад: куди спрямують кошти ЄІБ

Енергосистема Запорізької області: за тиждень після ворожих обстрілів енергетики повернули світло понад 171 тисячі споживачів

Не чекати свого часу: молодь Запорізької області говорила з керівниками регіону про лідерство та відповідальність

Влада поруч із запоріжцями: гаряча лінія заступника голови Запорізької ОДА Михайла Гнатюка

Загалом упродовж доби окупанти завдали 1069 ударів по 51 населеному пункту Запорізької області

Від служби до нових можливостей: у Запоріжжі об’єднали освіту, військових та служби підтримки сімей Захисників і Захисниць

Відкрито набір на університетську програму студентських стартапів IdeasLab

Шість ветеранів із Запоріжжя представлятимуть Запорізьку область у фіналі національних змагань з настільного тенісу

Як зробити навчання доступнішим та безпечнішим: у Павлівській громаді шукають нові рішення

Загалом упродовж доби окупанти завдали 970 ударів по 57 населених пунктах Запорізької області

Перетворити ідею на бізнес-проєкт: стартує набір до «Школи інноваційного менеджменту та підприємництва»