Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Чотирирічну дівчинку, яку окупанти розлучили з мамою, передали родичам

11 травня 2022 - 19:40

У рашистів немає понять про одвічні людські цінності. Під час евакуації з Маріуполя ці нелюди розлучили  маленьку дитину з матір'ю. До Запоріжжя евакуаційним конвоєм змогла дістатися лише чотирирічна Аліса. Про подальшу долю дівчинки розповіла начальник Служби у справах дітей Запорізької ОВА Антоніна Матвєєва:

“ Вчора за запитом органу опіки РАЦС видав дублікат свідотства про народження дівчинки. У Запоріжжя прибув родич - дядько мами Аліси.” 

Згідно унормованої функції, службі у справах дітей, на території якої виявлено дитину, яка залишилися без батьківського піклування, супроводу законних представників, надано право влаштовувати тимчасово у сім'ї родичів, чи громадян, з якими склалися відносини, передавати наказом служби у справах дітей на тимчасове перебування. При цьому надається заява та згода дитини.

 “Таким чином одразу після евакуації до Запоріжжя дівчинку на тимчасове влаштування передали заступниці очільника Запорізької ОВА Златі Некрасовій. Наразі, після проходження спеціальних перевірок, наказом Служби у справах дітей Запорізької міської ради дівчинку передали двоюрідному дідусеві, який спеціально приїхав до Запоріжжя. Перевіряли рідство шляхом проведення відеоконференції, оскільки рідна бабуся дівчинки перебуває у Польщі. Все пройшло добре – Аліса впізнала бабусю”, - уточнила Антоніна Матвєєва.

Наразі Аліса як тимчасово переміщена особа поїхала з родичами до Чернівців, де мешкає родина, чекати свою маму. 

Також Антоніна Матвєєва наголосила, що випадок з Алісою не поодинокий. У випадках, коли виявляється, що діти прибувають до Запоріжжя без супроводу батьків чи рідних, їх тимчасово влаштовують та шукають рідних. Служба у справах дітей зафіксувала вже аж 36 випадків, цих евакуйованих малолітніх дітей тимчасово влаштовували. Були випадки, коли дітей та батьків тимчасово розлучали – дитину пропустили у одній евакуаційній колоні, а батьків у наступній. Весь цей час діти були тимчасово влаштовані, до прибуття батьків чи рідних.


 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також