Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Обласна влада продовжує допомагати громадам у вирішенні нагальних проблем

16 травня 2022 - 18:15

Питання медицини, освіти, житлово-комунального господарства обговорили на нараді з керівниками територіальних громад та райдержадміністрацій, яка пройшла під головуванням очільника Запорізької ОВА. 

На початку засідання Олександр Старух повідомив, що Указом Президента України за вагомий особистий внесок у державне будівництво, розвиток місцевого самоврядування, багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм орденом “За заслуги” ІІІ ступеня та медаллю “За працю і звитягу” нагороджені голови двох територіальних громад. Від імені Глави держави очільник області вручив нагороди місцевим лідерам.

Директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Віталій Литвиненко розповів про внесення змін до постанов № 380 та № 505, які почнуть діяти з 26 травня. Йдеться про розширення переліку суб’єктів, які можуть подати заяву на компенсацію за руйнування. Так, передбачається, що юридичні особи також мають право на подачу інформації про зруйноване нерухоме майно. Адже у регіоні продовжується фіксація збитків та руйнувань. Також, згідно з постановою створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів та диверсій, що були спричинені окупаційними військами. Повідомлення надаються через застосунок Дія, ЦНАПи або нотаріуса.

В ході наради директорка Департаменту освіти і науки Запорізької ОВА Людмила Бухаріна також розповіла про роботу освітніх закладів регіону. Посадовиця нагадала, що наразі певна кількість навчальних закладів області працює дистанційно, а деякі - ще 2 травня завершили навчальний рік. Зокрема, Торкнулася вона і теми фінансування закладів освіти та виплат заробітних плат. 

Що стосується галузі медицини, директор Департаменту охорони здоров’я Олексій Кулинич розповів, що майже всі заклади на території  регіону функціонують в межах можливості. Невирішеним питанням залишається доставлення ліків на тимчасово окуповані території, однак обласна влада продовжує знаходити шляхи перевезення медичних препаратів. 

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також