Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Обласна влада продовжує працювати над збереженням високого рівня освіти в регіоні

17 травня 2022 - 18:15

Очільник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух зустрівся з ректорами вищих навчальних закладів регіону. У нараді також взяли участь заступник очільника ЗОВА Віталій Сиволап та директорка Департаменту освіти і науки Людмила Бухаріна. 

Присутні обговорили нагальні освітні питання. Так, дещо змінилися правила вступу до вищих навчальних закладів. Випускники, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, повинні бути фізично присутніми у місцях, де буде проведений мультипредметний тест. Його мають складати ті, хто планує навчатися за державним замовленням. Тим випускникам, які будуть здобувати вищу освіту на контрактній основі, підсумковий тест складати не обов’язково. 

Директорка Департаменту освіти і науки Людмила Бухаріна також розповіла, що буде проведено три хвилі по здачі мультипредметного тесту. Що стосується локацій, на яких проводитимуть підсумковий тест, у місті Запоріжжя продовжується затвердження та організація цих пунктів. 

Як зазначив керівник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух, не дивлячись на складні умови, в яких перебуває Україна через військову агресію країни-терориста,  освітній процес не повинен зупинятися. За два роки пандемії була відпрацьована дистанційна модель навчання, яка дозволила й зараз в умовах війни здобувати освіту. 

Пріоритетним для Запорізької області наразі залишається питання збереження складу фахівців освітньої сфери, а також створення безпечних та комфортних умов безпосередньо для здобувачів освіти. До вирішення найбільш складних питань обласна влада разом із керівництвом навчальних закладів регіону залучають профільне міністерство та інші органи центральної влади. 

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також