Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Обласна влада та військові обговорюють повернення територій області

20 травня 2022 - 10:40

Керівництво області, військові та представники територій почали обговорювати попередній план дій з деокупації населених пунктів Запорізької області. 

Під час відповідного засідання начальник обласної військової адміністрації Олександр Старух наголосив на важливості поступової і обережної роботи на тимчасово окупованих територіях, а для цього важливо мати чітке розуміння загальної ситуації у регіоні в цілому, та у кожній громаді зокрема. 

Очільник ЗОВА вчергове наголосив на важливості підтримувати горизонтальну комунікацію між громадами та кооперувати свої зусилля для більш ефективних і швидких результатів. Для цього потрібно відпрацьовувати алгоритм дій вже зараз.

Так, голови районів розповіли про вже підготовлені плани стосовно подальшої деокупації своїх територій. В першу чергу, всі жителі мають бути забезпечені продуктами та водою. На території обов’язково повинні працювати медики, а також фахівці МНС та інші відповідні підрозділи. Зокрема, обговорили і план з розмінування населених пунктів. Сапери будуть ретельно перевіряти місцевість на наявність вибухонебезпечних предметів. 

Крім цього, важливо відпрацювати варіанти повернення біженців додому після деокупації, а також механізми відновлення роботи адміністративних структур, навчальних закладів тощо. Окрім загальної фіксації руйнувань, спричинених бойовими діями армії-терориста, потрібно також слідкувати за екологічною ситуацією на територіях.

Також представники військової адміністрації звертають увагу на важливості переймання досвіду інших звільнених областей, досліджуючи усі можливі нюанси та виправляючи допущені іншими помилки. Олександр Старух зауважив, що головна мета влади залишається незмінною - поступове звільнення усіх територій області.

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також