Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Звернення голови Запорізької обласної військової адміністрації Олександра Старуха до Дня Європи (ВІДЕО)

21 травня 2022 - 09:00

Дорогі запоріжці!

У третю суботу травня ми відзначаємо День Європи. І це невипадково. Адже саме Україна є географічним центром Європи. А українці неодноразово доводили, що прагнуть європейського майбутнього для своєї країни.

Цьогоріч Україна відзначає цей день у важкі часи – часи війни з підступним агресором. І сьогодні тут, у географічному центрі Європи ми боронимо свою незалежність, захищаючи європейські цінності та мир на усьому континенті.

Героїзм наших воїнів, звитяжна праця волонтерів, правоохоронців, пожежників і саперів, працівників інших сфер критичного життєзабезпечення держави доводить: наші громадяни залишаються цілковито віддані європейським цінностям.

Попри війну ми продовжуємо наш гордий шлях до цивілізованого майбутнього в великій родині європейських країн.

Українці вже є європейцями. Вміють створювати бізнес і робочі місця, здебільшого знають не тільки українську, а і англійську мову, мають високий рівень культури і освіченості. Нові дороги, школи, садочки, парки, будинки, які ми останніми роками побудували в Україні – такі самі, як в Європі. А деякі наші сервіси навіть  кращі - наприклад ДІЯ, яка максимально спростила життя українців. 

У травні 2022 року Запорізька область подала заявку на вступ до Асамблеї європейських регіонів – і це важливий крок, який відкриє нові можливості для нас на європейському та міжнародному рівні.

Сьогодні ми дякуємо Європейському Союзу, який з перших днів повномасштабного вторгнення росії, всебічно підтримує нашу державу та наших громадян. З перших днів війни Запорізька область отримала гуманітарну допомогу від наших друзів та партнерів з Польщі, Німеччини, Італії, Австрії,  Нідерландів, Словаччини. 

А з іншого боку, ми нагадуємо європейцям, що підтримуючи Україну, вони виборюють європейське майбутнє в першу чергу для себе. Адже саме наші збройні сили сьогодні на фронтах стримують навалу агресивної країни-терориста, яка зазіхає на демократію, мир, спокій і стабільність усієї Європи.

Впевнений, що разом з європейськими партнерами ми подолаємо усі випробування на шляху до миру і нових, спільних перспектив.

У цей день зичу усім запоріжцям перемоги, миру, добробуту, життєвої енергії та впевненості у європейському майбутньому України.

Пам'ятаймо, що Європа починається в серці кожного з нас і саме від нас залежить, яким буде майбутнє держави!

Тож Слава Україні, слава її героям! 

І разом до перемоги!

Переглянути відео можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=70o_ZWa_UnI

 

Читайте також