Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

За захоплення Запорізької АЕС російських злочинців буде покарано відповідно до українського законодавства

23 травня 2022 - 13:28

 CБУ повідомила про підозру чотирьом військовим окупантам з рф, які за вказівкою генерала Домбровського брали участь у захопленні Запорізької АЕС.

Служба безпеки України підозрює командирів батальйонних тактичних груп національної гвардії російської федерації у порушенні законів та звичаїв війни під час захоплення Запорізької АЕС. СБУ запевняє - покарання злочинців буде «енергійним».

Слідчі СБ України встановили, що злочинні дії відбувалися під керівництвом заступника начальника головного управління нацгвардії рф по Краснодарському краю генерала Домбровського, якому заочно оголошено про підозру за  ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України.  Окупанти надали команду обстріляти із броньованої важкої військової техніки -  танків та бронетранспортерів для силового захоплення  споруд і об’єктів ВП «Запорізька АЕС» та міста Енергодар.

У результаті злочинних дій загинули люди, зруйновано корпуси навчально-тренувального центру, перехідні естакади до реакторних відділень енергоблоків, та інші технологічно важливі мережі та комунікації. Обстріли окупантів могли призвести то техногенної катастрофи.

Наразі слідчими СБУ трьом полковникам та одному майору збройних сил рф заочно повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України.

Триває слідство. 

Читайте також

Усі разом ми повертаємо Україні Україну. Звернення Володимира Зеленського 21.03.2023

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 21.03.2023

Звільнення Мощуна стало одним із поворотних моментів нашої боротьби й початком ворожого кінця – Глава держави

Які земельні сервіси доступні на Гіді з державних послуг?

Перебувайте у безпечних місцях до завершення "повітряної тривоги"

Населені пункти Запорізької області продовжують піддаватися ворожим обстрілам – докази воєнних злочинів рф задокументувала поліція

У Запорізькій ОВА підписали державні прапори, які передадуть у Сполучені Штати Америки

В Україні поновлено програму «Рука допомоги» – кредити непрацюючим громадянам з малозабезпечених сімей на початок чи розвиток власної справи

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

За матеріалами СБУ до 8 років позбавлення волі засуджено керівницю «військово-цивільної адміністрації сіл Семенівка та Григорівка»

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 21.03.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 21.03.2023, 391 доба