Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

За захоплення Запорізької АЕС російських злочинців буде покарано відповідно до українського законодавства

23 травня 2022 - 13:28

 CБУ повідомила про підозру чотирьом військовим окупантам з рф, які за вказівкою генерала Домбровського брали участь у захопленні Запорізької АЕС.

Служба безпеки України підозрює командирів батальйонних тактичних груп національної гвардії російської федерації у порушенні законів та звичаїв війни під час захоплення Запорізької АЕС. СБУ запевняє - покарання злочинців буде «енергійним».

Слідчі СБ України встановили, що злочинні дії відбувалися під керівництвом заступника начальника головного управління нацгвардії рф по Краснодарському краю генерала Домбровського, якому заочно оголошено про підозру за  ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України.  Окупанти надали команду обстріляти із броньованої важкої військової техніки -  танків та бронетранспортерів для силового захоплення  споруд і об’єктів ВП «Запорізька АЕС» та міста Енергодар.

У результаті злочинних дій загинули люди, зруйновано корпуси навчально-тренувального центру, перехідні естакади до реакторних відділень енергоблоків, та інші технологічно важливі мережі та комунікації. Обстріли окупантів могли призвести то техногенної катастрофи.

Наразі слідчими СБУ трьом полковникам та одному майору збройних сил рф заочно повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України.

Триває слідство. 

Читайте також