Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Усі випускники обов’язково отримають свідоцтва про загальну середню освіту

27 травня 2022 - 15:15

Питання освіти та пенсійних виплат на територіях сьогодні обговорили під час наради керівника Запорізької обласної військової адміністрації Олександра Старуха з головами територіальних громад та райдержадміністрацій. 

Так, директорка Департаменту освіти і науки ЗОВА Людмила Бухаріна розповіла про порядок видачі випускникам документів про загальну середню освіту. Посадовиця наголосила, що всі обов’язково отримають свідоцтва та додатки до них. 

Що стосується випускників, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, вони матимуть можливість отримати свідоцтва про здобуття освіти у визначених обласною військовою адміністрацією закладах освіти м. Запоріжжя. Зокрема, директорка Департаменту розповіла про порядок видачі свідоцтв у тих випадках, якщо випускник не перебуває на території області.

  • Так, якщо дитина знаходиться в іншому регіоні, то отримати свідоцтво про здобуття освіти може один із батьків або інший законний представник. Що стосується тих випускників, які перебувають за кордоном, для них готується особливий порядок видачі документів, який буде затверджений у червні, - зазначила Людмила Бухаріна.

Ще одне питання, яке обговорили присутні, стосується пенсійних виплат на тимчасово окупованих територіях. Як розповіла начальниця Головного управління пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Жмурко, виплата травневих пенсій буде подовжена до 31 травня. Що стосується виплат у червні, кошти будуть нараховані вчасно. Зокрема, посадовиця прокоментувала деякі зміни в законодавстві:

  • Ми отримали документ, відповідного якого пенсійний фонд має право до кінця воєнного стану подовжити пенсії по інвалідності 1,2,3 груп без відвідування людиною медичних закладів. Зокрема, діти, які отримують пенсії по втраті годувальника, можуть не ходити по установах за спеціальними довідками. Ми самостійно продовжуємо нараховувати ці виплати,  - розповіла посадовиця. 

Наприкінці наради керівник ЗОВА Олександр Старух вкотре наголосив на важливості підтримувати постійну комунікацію з громадянами на місцях, тим самим вибудовувати ефективну модель функціонування області у воєнний час. 



Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

День спротиву окупації Криму: у Запоріжжі підняли кримськотатарський прапор

Крим: 12 років спротиву

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1463-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 26.02.2026

Загалом впродовж доби окупанти завдали 720 ударів по 31 населеному пункту Запорізької області

60 хвилин бігу заради пам’яті: у Запоріжжі відкрито реєстрацію на всеукраїнський забіг

«Українці потребують більшої підтримки, щоб подолати виклики, які виникли через війну»: делегації Конгресу США та УВКБ ООН відвідали Запорізьку область

Два мільйони гривень на енергонезалежність: запорізькі підприємці можуть повернути частину витрат на генератори та СЕС

Від генераторів до пального: запорізькі ФОПи можуть отримати до 15 тисяч гривень на безповоротній основі

ЗВІТ НАЧАЛЬНИКА ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ІВАНА ФЕДОРОВА ЗА 2 РОКИ РОБОТИ (2024 - 2026 РОКИ)

Останній Прометей Донбасу: кінопоказ фільму у Запоріжжі

Нова категорія в Реєстрі збитків: «Вимушене переміщення за кордон»