Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Ворожі обстріли продовжують руйнувати комунальні мережі

6 червня 2022 - 10:00

На сьогодні, 06 червня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання 37 213 абонентів у 89 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання 1 100 родин на території обслуговування Василівського районного відділення, що були знеструмлені напередодні через бойові дії.

Також фахівці Запорізьких міських електромереж усунули пошкодження повітряної лінії електропередачі, що знаходиться на балансі юридичного споживача, та заживили 900 абонентів м. Запоріжжя. На ранок по місту залишаються 2 одиничних відключення.

На жаль, вночі внаслідок ворожих обстрілів була пошкоджена високовольтна лінія електропередачі та погашені 4 підстанції на території обслуговування Оріхівського районного відділення. Через це були знеструмлені 15 717 домівок місцевих мешканців. Сьогодні енергетики спробують відновити їх енергопостачання, якщо це дозволить безпекова ситуація.

По Гуляйпільському районному відділенню ситуація без змін. Через бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження електрообладнання аварійно-відновлювальні роботи проводити неможливо.

На сьогодні по області без газопостачання знаходиться 75 259 абонентів у 97 населених пунктах області. Залишаються відключеними від газопостачання 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області.

Минулої доби внаслідок обстрілів пошкоджено газопроводи низького та середнього тиску у містах Гуляйполе та Оріхів.

Разом з тим, минулої доби у м. Гуляйполе було відновлено роботу газорегуляторного пункту, відключеного ще 29.05.2022 через значні пошкодження розподільних газопроводів середнього тиску внаслідок ведення інтенсивних бойових дій. Відновлено газопостачання 196 споживачів.

Також вчора у м. Оріхів усунуто завдані 05.06.2022 внаслідок обстрілів пошкодження газопроводів низького тиску.

Через ведення активних бойових дій та недопуск до місць пошкоджень у інших населених пунктах області проводити аварійно-відновлювальні роботи не має можливості.

Минулої доби інформація про нові пошкодження об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства не надходила. За наявною інформацією на сьогодні внаслідок обстрілів у м. Оріхів пошкоджено водопровідні мережі. Крім того, у м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання. Через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. Пологи Пологівського району.

Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки м. Василівка та смт Степногірськ Василівського району.

Внаслідок ведення активних бойових дій та постійних обстрілів зазнають пошкоджень житлові будинки мешканців області. Кількість постраждалих будинків та ступінь завданих пошкоджень уточнюються.

Читайте також

У Запорізькому окружному адміністративному суді підбили підсумки роботи за 2023 рік

Західні партнери допоможуть облаштувати житло для переселенців у Запоріжжі

Чи потрібні бізнесу інженерні та технічні спеціалісти: долучайтеся до опитування

Пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека» розширюється на прифронтові Запоріжжя, Миколаївщину, Харківщину, Херсонщину, Чернігівщину та всю Сумщину

СБУ встановила ще 4 зрадників, які допомагають країні-агресору підтримувати окупаційний режим на території Запорізької області

Евакуація з прифронтових населених пунктів триває: Іван Федоров закликав людей виїжджати з небезпечних територій

В Запоріжжі відзначили успіхи спортсменів регіону на міжнародних змаганнях

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

71-річний чоловік загинув внаслідок ворожої ракетної атаки по Юльївці Запорізької області. 68-річна жінка отримала поранення

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 736-го дня війни

Україною шириться сказ: фахівець розповів про ситуацію в Запорізькій області

Мінреінтеграції забезпечило 199 прифронтових громад протимінними знаками