Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Рух спротиву не припиняється. Кожен метр нашої землі буде звільнено!

6 червня 2022 - 15:50

Під час прямого ефіру інформаційного телемарафону на центральних телеканалах керівник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух розповів про візит до Запоріжжя Президента України, верховного головнокомандувача Володимира Зеленського. 

  • Головне, про що говорили з Президентом - це звільнення від російського окупанта всіх тимчасово окупованих територій. Сподіваємося, що скоро всі вимушені переселенці повернуться до рідної домівки. А все зруйноване та пошкоджене буде відновлено. Ми маємо і далі розвивати наші міста і боротися за незалежність, - додав Олександр Старух.

Володимир Зеленський ознайомився зі станом справ в області, відвідав бойові підрозділи. Також глава держави зустрівся з вимушеними переселенцями. Під час зустрічі обговорили проблеми їх розміщення.  Президент дав доручення, відповідно до якого визначено регіони, де буде будуватися житло для людей, які втратили свої домівки внаслідок війни.

Через Запоріжжя щодня транзитом проїжджають сотні евакуйованих. Це люди з Маріуполя, з Херсонщини та з окупованих територій Запорізької області.

  • Ми сподіваємося на наступ. Наші хлопці дуже влучно стріляють, щодня знищують боєкомплекти різних ворожих підрозділів. На минулому тижні у Пологах було знищено величезний боєкомплект. Це значить, що ці снаряди не полетіли в мешканців наших мирних міст та не вбили наших людей, - повідомив Олександр Старух.

Тим часом на окупованих територіях рашисти продовжують тероризувати населення та грабувати. А колаборантів наразі мінімальна кількість, оскільки населення бачить звірячу сутність окупанта.

  • Найбільш важко усвідомлювати те, що вбивають наших людей. Їх викрадають, тримають в підвалах, вимагаючи гроші чи колаборації. Грабують як простих людей, заселяються в їх домівки, так і підприємства. З деяких підприємств повністю вивезли зерно для подальшого продажу. Намагаються відновити роботу порту у Бердянську, щоб далі красти наше зерно, - повідомив Олександр Старух.

Наміри окупантів роздавати паспорти рф мають цілком зрозумілі мотиви, головний з них – мати офіційний привід мобілізувати населення тимчасово окупованих територій. Попри це, люди на захоплених землях навпаки намагаються звільнитися та показати свою належність до України.

  • Люди знаходяться під постійним тиском та загрозою. Ускладнено умови життя, надання медичної допомоги. Порушено традиційні соціальні зв’язки, ускладнена виплата деяких категорій виплат і допомог, проблеми зі зв’язком. Попри це, рух спротиву не припиняється! Кожен метр нашої землі буде звільнено, - повідомив Олександр Старух.

Більш детально у відео:

 Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також