Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Культурно-письменницький захід ”Зброя письменника - слово” презентували в обласній спілці письменників (ВІДЕО)

10 червня 2022 - 15:20

Запорізька обласна організація національної спілки письменників України   під час війни не залишається осторонь від участі у боротьбі за нашу Перемогу. Але письменники боряться на духовному, гуманітарному фронті, адже зброя письменника - слово. 

Голова обласної організації НСПУ Ольга Стадніченко  розповіла про роботу організації у цей непростий час та поділилася планами на майбутнє. 

З самого початку повномасштабної війни рф проти України письменники Запорізького краю почали усвідомлювати усю глибину трагедії, що прийшла до нашої держави, та намагалися поетичним словом підтримати співвітчизників. 

Зокрема, літератори почали активно виступати он-лайн  на власних сторінках у  соціальних мережах. Потім запорізькі письменники власним коштом видали свої твори у форматі кишенькових книжок, щоб передати ці доробки  на передову. Вірші патріотичного спрямування  покликані підтримувати бойовий дух наших бійців. 

Також автори активно беруть участь у різних культурно-мистецьких заходах, концертах, виступають у школах. 

 На жаль цього року проведення щорічного обласного літературно-мистецького фестивалю «Поетичний травень» у звичному форматі було не можливе, тому за ініціативою комунальної установи «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради разом з Запорізькою обласною організацією Національної спілки письменників України за підтримки Департаменту культури та інформаційної політики Запорізької обласної військової адміністрації 4 червня 2022 року у рамках обласного літературно-мистецького фестивалю «Поетичний травень» було проведено онлайн культурно-мистецький захід «Зброя письменника – слово».

      Захід відбувся на YouTube каналі «Обласний методичний центр культури і мистецтва Запоріжжя» та на сторінці «ЗОМЦКіМ» соціальної мережі Facebook .

      У заході взяли участь як самі члени Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України так і представники Широківської та Долинської територіальних громад, а саме:  Ольга Стадніченко голова НСПУ,  Микола  Білокопитов письменник, гуморист - сатирик, член НСПУ, Полян-Пилип Юрик письменник, гуморист - сатирик, член НСПУ,  Віра Шмига - поетеса член НСПУ, Анастасія Якубіна КУ ЦКДСМСТ Широківської ТГ, Марина Данилова Ручаївського ЦД Широківської ТГ, Кирило Рога учасник театрального гуртка Нижньохортицького клубу Долинської ТГ, Яна Бжещицька учасниця театрального гуртка Новозапорізького БК Долинської  ТГ.

Як зазначила Ольга Стадніченко, і учасники, і глядачі заходу  висловили впевненість, що наступного року фестиваль обов’язково пройде на вільній сцені, у всіх звільнених містах та селах  України. 

Разом до перемоги!

Детально у відео:


 

Департамент культури та інформаційної політики 

Читайте також

Новенській громаді – 7 років!

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1518-го дня війни

Впродовж доби окупанти завдали 511 ударів по 35 населених пунктах Запорізької області

«Я досі чекаю, що він повернеться додому», – нагороди полеглих та зниклих безвісти за особливих обставин запорізьких Захисників передали їхнім родинам

Вакцинація – безоплатна й необхідна: у Запорізькій області стартував Європейський тиждень імунізації

Як працюватимуть екоіндустріальні парки: запорожців запрошують на презентацію

За матеріалами СБУ заочно засуджено настоятеля храму УПЦ (МП) на Запоріжжі, який агітував за «вибори президента рф»

Гребти вперед: у Запоріжжі ветерани змагалися у веслуванні на тренажерах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1517-го дня війни

Почути одне одного: у Запоріжжі працює простір підтримки для дітей і батьків

Опитування серед аграрних організацій громадянського суспільства

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 21.04.2026