Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Старух зустрівся з запорізькими хліборобами

23 червня 2022 - 18:50

Керівник Запорізької ОВА та представники аграрної сфери регіону обговорили питання безпеки під час збору врожаю, а також зберігання та реалізації збіжжя. 

Так, Олександр Старух зазначив, що в першу чергу фахівці ДСНС та інші профільні служби мають провести роботу з розмінування полів на територіях задля мінімізації нещасних випадків під час збирання врожаю. 

Крім цього, проблемним питанням залишається зберігання врожаю в елеваторах, адже місткість зерносховищ обмежена. А через те, що російський окупант продовжує блокувати порти, фермери не можуть реалізувати тогорічний товар за кордон. Тому постає проблема зі зберіганням цьогорічного збіжжя, яке вже дуже скоро необхідно засипати у засіки. Між іншим, терористичні дії окупанта можуть загрожувати гуманітарній катастрофі у світі. 

  • Окупанти провокують голод у світі. 400 мільйонів людей, особливо в країнах Африки та Близького Сходу, харчуються за рахунок нашого зерна. А що відбувається зараз - росіяни блокують порти, таким чином товар може не потрапити до країни-замовника. Є декілька варіантів розв’язання цієї проблеми, одна з них виключити росію зі складу ООН, - наголосив Олександр Старух. 

Своєю чергою, аграрії зауважили, що запасів продовольства в нашому регіоні достатньо, щоб його мешканці почувалися спокійно. Їх вистачить на довгий термін. Адже у нас наразі зберігається велика кількість зернових, бобових та олійних культур. До того ж минулий рік був рекордним в зборі врожаю. 

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також