Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізькій області цивільне населення страждає від обстрілів

24 червня 2022 - 15:05

Вночі з 23 на 24 червня по одній з громад Запорізького району було завдано артилерійського обстрілу з застосуванням мінометів та систем ракетно-залпового вогню касетними боєприпасами. Є постраждалі, пошкоджено будівлі мирних мешканців.

Про ситуацію в громаді та наслідки обстрілів розповів голова Запорізької районної державної адміністрації, керівник військової адміністрації Запорізького району Олег Буряк.

  • Відбулися цілеспрямовані обстріли житлових кварталів Кушугумської громади. Прилітали мінометні  та касетні снаряди. Постраждали цивільні люди. Ситуація складна, але контрольована та керована, - повідомив Олег Буряк.

Комісія зафіксує всі збитки, завдані обстрілами. За фактом надзвичайної події відкрито кримінальну справу. Надалі органи влади будуть надавати допомогу власникам домогосподарств, які зазнали збитків через обстріли.

  • Сьогодні на місці подій вже побував керівник обласної військової адміністрації Олександр Старух, який надав оперативні доручення. Адже насамперед слід піклуватися про постраждалих. Далі допомогти людям хоча б мінімально відремонтувати пошкоджене. Насувається негода, зараз необхідно вчасно зафіксувати руйнуваня та накрити дахи домівок, а далі вже міркувати, як компенсувати людям збитки, - заявив Олег Буряк.

Оскільки удар було нанесено по приватному сектору, існує небезпека випадкової детонації або знаходження залишків нерозірваних снарядів. На місці завданого удару працюють представники ДСНС та загони розмінування. Рятувальники вчасно та в повному обсязі забезпечили безпеку території. 

  • Підрозділи ДСНС знаходяться у підвищеному режимі несення служби, тому одразу були готові відреагувати на подію. Зранку бригада виїхала на місцевість для того, щоб убезпечити місцеве населення. Проводяться роботи з розмінування, вилучаються небезпечні залишки, а також  уламки снарядів. Є руйнування цивільної інфраструктури, - повідомила Юлія Баришева, начальниця відділу зв’язків зі ЗМІ та громадськістю ГУ ДСНС Запорізької області.

Влада Кушугумської громади оперативно реагує на загрози та вже опрацьовує можливості евакуації місцевого населення у більш безпечне місце. Про подальші дії повідомив голова Кушугумської ТГ Володимир Сосуновський.

  • Вже є план евакуації. Існує проблема з бажанням людей виїздити з потенційно небезпечних територій. Усіх бажаючих евакуюватися вже давно було вивезено. Але після прильотів люди починають замислюватись над ризиками. Вони починають думати, що таке вибухова хвиля та сам вибух. Пріоритет на евакуацію віддають дітям, жінкам, літнім людям та іншим незахищеним категоріям населення, - зазначив Володимир Сосуновський.

 

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також